IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Chernomore

Yaris Hybrid харчи 3.5 л/100 км

Най-новият хибрид на Toyota се появи в Женева.

Yaris Hybrid харчи 3.5 л/100 км


Една от премиерите на Toyota в Женева бе на Yaris Hybrid. Компактният хибрид е първият пълнохибриден автомобил в Б-сегмента, както и най-достъпният такъв. Цената му стартира от 16,950 евро, а на пазара ще се появи в средата на месец юни.

Yaris Hybrid използва технологията на японския автопроизводител - Hybrid Synergy Drive, която е с умалени размери. Задвижването на новата модификация се осъществява от 1,5-литров бензинов двигател, в съчетание с олекотен, компактен електромотор, които генерират обща мощност от 100 к.с.

Средното потребление на гориво е едва 3.5 л / 100 км, а вредните СО2 емисии - 79 г/км, което превръща Yaris Hybrid и в най-икономичният хибриден автомобил.

„Задвижващата система с мощност 100 к.с. предлага оптимален баланс от динамика, пътно поведение и ниски нива на вредни емисии (CO2), което ще я изведе на водеща позиция в „В“ сегмента. Междувременно потребителите могат да карат в режими, при които вредните емисии са нулеви", заявиха японците по време на премиерата.

Yaris Hybrid ще се предлага в три нива на оборудване, като базовото включва автоматичен климатик с две зони, пълен електрически пакет, LED светлини, 7 въздушни възглавници и др.

0 от 500
  • #16
    6 rate up comment 15 rate down comment
    ДоCenitell-я Дошо ( преди 13 години )
    Ценител, искаш ли да разгледаш с Google центрове не само на швейцарски градове! Сигурен съм,че много ще се изненадаш!Ти се оформяш като по-голям *** и *** и от Дошо, ако не сте един и същ ***, разбира се.Като си такъв радетел за екологични автомобили, защо си купи бензиново Мицубиши,а не Приус например.
  • #15
    8 rate up comment 13 rate down comment
    Киряяяка ( преди 13 години )
    Абе слагаш му метан и си свиркаш :D с тоя разход на метан ще забравиш кога си заредил. Добро е
  • #14
    10 rate up comment 19 rate down comment
    Анонимен ( преди 13 години )
    Това е толкова грозно,че дори да произвежда бензин, докато върви,няма да си го купя.
  • #13
    18 rate up comment 7 rate down comment
    Cenitell ( преди 13 години )
    Радваме се на новите технологии.Когато Ярисчето и Фиатчето стигнат до някои немски и швейцарски градове, в центъра им ще пуснат едното от тях.Пита се-кое от двете? :)
  • #12
    12 rate up comment 17 rate down comment
    Анонимен ( преди 13 години )
    Dvucilindrovia benzinov dvigatel na Fiat i 1,3Jtd sa po4ti sas sa6tia razhod,kakvo mu se radvate na tova groznoto.
  • #11
    24 rate up comment 5 rate down comment
    Cenitell ( преди 13 години )
    Предназначението на хибиридът е да не замърсява въздуха в градовете, като кара на ток, докато все още се намира в междинниия етап към пълния електроавтомобил.Повечето фирми изостават от Тойота и май чакат изведнъж да им поднесат мощни батерии или ток-от слънцето!
  • #10
    28 rate up comment 1 rate down comment
    Анонимен ( преди 13 години )
    Във всички статии за форд,пишат ,че са силно непрепоръчителни дизелите им.Големи трошки.
  • #9
    34 rate up comment 1 rate down comment
    !!! ( преди 13 години )
    Пичът с Фокуса яко ни налъга... :)))
  • #8
    28 rate up comment 5 rate down comment
    doc ( преди 13 години )
    Onzi,ti vigdal li si japonec na givo.Ako japoncite sa gulturi to nie sme bleduriProyavi elementarno uvagenie kum tazi velika naciya!A tvoeto "samo4uvstvie" e absoluten nonsens
  • #7
    35 rate up comment 2 rate down comment
    Анонимен ( преди 13 години )
    Я ти с тоя Фокус ще шокираш и самите производители,защото дори Форд дава МНОГО по-висок разход на Фокуса! Този Ярис има СРЕДЕН разход 3.5/100км.! Фокуса ти дори при измисления от теб идеализиран разход пак харчи доста повече СРЕДЕН! нЯМА фОКУС,КОЙТО ДА ХАРЧИ 4.5/100 ГРАДСКО, ДОКАТО Ярис пада и под 3/100 ,сигурен съм,при положение,че Приус пада на 3/100км.! За емисии и сажди да говорим ли или предпочиташ да продължиш да си тракаш със сажди от дизела,приятелю! :)))