IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Chernomore

Toyota гледа към първото място в света

Тoyota увеличава производството и се надява да си върне лидерската позиция по продажби в световен мащаб.

Toyota гледа към първото място в света

Toyota разчита на 20 процентов ръст на продажбите през 2012. Това дава надежди на японците, че ще тушират сривовете, причинени вследствие земетресението на острова и ще се върнат на старите си позиции. В Toyota Motor са уверени, че могат отново да излязат начело в света по продажби, въпреки че все още GM и Volkswagen не са казали последната си дума.

Концернът Toyota Motor беше признат за световен лидер в авто-индустрията за 2008, 2009 и 2010 година, но остава далеч от короната за 2011.

Природните катаклизми в региона са една от основните причини повлияли сериозно на японското автомобилостроене, както за производителността, така и за лансиране на нови модели. В резултат на това за отиващата си година Toyota може да приключи със 7,9 млн продадени возила, като тази цифра включва и дъщерната компания Daihatsu. Това отрежда трето място за японците, след General Motors и Volkswagen.

Междувременно, благодарение на активната дейност на индийския и бразилския пазар, която се очаква през 2012 година Toyota може да счупи собствения си рекорд от 8 430 000 продадени автомобила, поставен през 2007. Амбициите за 2013 са още по големи. Тогава те планират, благодарение на съвместните усилия на Toyota, Lexus и Scion да реализират близо 9 000 000 бройки.

За момента General Motors и Volkswagen не са свалили картите на масата, така че техните планове за следващата година са все още в неизвестност. Дали ще объркат намеренията на Toyota предстои да разберем.

0 от 500
  • #6
    13 rate up comment 8 rate down comment
    Анонимен ( преди 13 години )
    Тойота гледа към първото място,от 2-рото място
  • #5
    21 rate up comment 16 rate down comment
    doc ( преди 13 години )
    Estastveno,4e shte sa purvi ! Toyota-best brand in the world
  • #4
    37 rate up comment 2 rate down comment
    Slavo ( преди 13 години )
    Изненадан съм от това, че още не сте се скарали на тема "японски легени" срещу "германски каски" и "италиянски цигулки" срещу "френски глокдупели"! И кой Ще е номер ЕДНО! Дори в света да останат само 2 производитела на коли- единият ще е ПЪРВИ, а другия ПОСЛЕДЕН по продажби. Тоя първия ще е винаги "THE BEST" в Бг, а тоя втория ще прави коли за "селяни" , "***" , миризми" и "убитаци"! Такова е мисленето на повечето (не на всички) от читателите на "Аутомедия"!
  • #3
    17 rate up comment 21 rate down comment
    Анонимен ( преди 13 години )
    Мисля че Тойота скоро няма да си върне първото място, даже прогнозирам още да слиза надоло в класацията на продажбите. Това със земетресението беше удар, но не виждам как е повлиял на продажбите при положение че в статия от края на 2010г. тука пишеше, че складовете на Тойота се пръскат по шевовете от продукция на склад и Японците били принудени да наемат големи площи и паркинги където трупали още ститици хиляди бройки. Въпреки спирането на Заводите в Япония имаха много готова продукция на склад.
  • #2
    18 rate up comment 4 rate down comment
    Анонимен ( преди 13 години )
    ""За момента General Motors и Volkswagen не са свалили картите на масата, така че техните планове за следващата година са все още в неизвестност. Дали ще объркат намеренията на Toyota предстои да разберем."" Плановете на Тойота били да си увеличат продажбите, какви карти да свалят от ГМ и ФВ? Естествено и те както всеки останал производител на коли ще има същата цел увеличаване на продажбите.
  • #1
    29 rate up comment 9 rate down comment
    Автор ( преди 13 години )
    Тойода да си гледа където си иска.Грейт уол 1 форевър