От снимките се вижда, че седанът на Ford в средния клас е получил относително малки промени във външния вид.
Повечето промени са в интериора и при двигателите. Сред агрегатите монтирани на обновения Taurus вече ще бъде и двулитров бензинов турбодвигател EcoBoost. Максималната му мощност е 275 к.с., а максималният въртящ момент е 339Nm. Според производителите, средният разход на автомобила е 7.6 литра на 100 км при движение извън града.

Наред с новия двигател, на модела ще се монтира и модернизиран EcoBoost V6 с обем 3.5 литра. Неговата мощност вече ще бъде 290 к.с, (при старият мощността беше 263 к.с.), а максималният въртящ момент 345 Nm. Според Ford разходът на гориво е с 3% по-нисък от този на досегашния двигател.
Няма да има промени при версия SHO на Taurus, която е с двигател 3.5 EcoBoost, с мощност 365 к.с. и максимален въртящ момент 474Nm.
Всички двигатели ще се комбинират с автоматична трансмисия с 6 степени.


0