IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Chernomore

Първа информация за новата генерация на VW Tiguan

Днес в интернет се появиха първите данни за новото поколение на Volkswagen Tiguan.

Първа информация за новата генерация на VW Tiguan
Британското списание Car съобщава, че немските дизайнери в момента работят над външния вид и стила на новия Тигуан. Сега от фирмата им е поставена задача да създадат две отличаващи се ясно една от друга версии – стандартния кросоувър Tiguan и негова „off-road” модификация.
 
 
Сегашното поколение също има такава модификация, но на външен вид тя трудно може да бъде различена от стандартния модел.
 
Стана ясно и това, че при следващия VW Tiguan ще има и версия с удължена каросерия, предназначена за китайския пазар (каквато има и сега). Новост обаче ще бъде „горещия” вариант Tiguan R.
 
Новата генерация на кросоувъра ще се прави на модулната платформа MQB. Тя ще позволи да се усили здравината на каросерията, да се подобри пасивната безопасност, да се намали собственото тегло на автомобила и да се намали разхода на гориво.
 
Известно е и това, че бъдещият Tiguan ще се предлага с изцяло нов набор от двигатели (бензиновите са обозначени във фирмата като EA288, а дизеловите като EA211). Базов ще бъде бензиновият агрегат с обем 1.4 литра TFSI, с мощност 140 к.с.. Най-мощната версия ще бъде с двулитров бензинов мотор с 220 к.с. При дизеловите агрегати най-силен ще бъде двулитровият с мощност 207 к.с. Възможно е на по-късен етап да се появи и хибридна версия на кросоувъра.
0 от 500