IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Chernomore

Новата Honda Civic

В Детройт японците представиха концепцията на новото поколение Civic.

Новата Honda Civic

На щанда на Honda в Детройт са изложени две концептуални версии на новото, девето поколение на популярния модел. Това са версията с две врати - Civic Si Concept Coupe и модификацията с четири врати - Civic Concept Sedan.

Японците заявиха, че освен променен, модернизиран екстериор, возилата притежават напълно обновен интериор и чисто нови, по-ефективни двигатели. Ако съдим по предишните концепти на Honda можем да очакваме продуктовите версии да бъдат почти аналогични с возилата на снимките.

Това означава, че Civic Coupe ще заеме много от стила на Accord Coupe, а версията с четири врати ще напомня силно на последната модификация на возилото.

"Civic е популярен с това, че предлага добро оборудване, много забавление зад волана, икономични двигатели и цена, която може да си позволи почти всеки", заяви шефът на American Honda John Mendel. "Новият Civic се гради върху традициите на своите предшественици и обещава да бъде най-добрият от всички", допълни той.

Новото поколение ще предлага две горещи "Si" модификации, една хибридна, и такава задвижвана от природен газ. Возилата ще разполагат с нови двигатели, оборудвани с оптимизиран вариант на технологията i-VTEC, а хибридните версии ще заложат на нови високоефективни литиево-йонни батерии.

Най-продаваният модел на Honda е Civic, чието осмо поколение регистрира над 1.5 милиона продажби в САЩ, откакто стъпи на пазара в края на 2005 година. Японците предвиждат дори по-бляскава съдба за новото, девето поколение на популярното возило.

Новата Honda Civic ще стъпи на пазара през пролетта на 2011 година.

Всички снимки

0 от 500
  • #27
    4 rate up comment 0 rate down comment
    Анонимен ( преди 14 години )
    Според мен от Хонда са се справили чудесно с дизайна на новия Сивик. Не знам защо някои очакваха напълно нова кола, естествено че щеше и прилича на стария Сивик, но е подобрен, и то доста(така е при почти всички марки).В момента доста от марките коли си приличат, но този сивик просто се отличава. За тези които казват, че е отврат,съм сигурен че ако видят новия сивик по улицата няма да отлепят очи от него, а пък ако им го подариш,направо ще се гордеят сигурно с него хаха:)
  • #26
    0 rate up comment 0 rate down comment
    BGRS ( преди 14 години )
    Наистина съм пас.
  • #25
    1 rate up comment 0 rate down comment
    ICO ( преди 14 години )
    Погледни http://automobiles.honda.com/и ще видиш наистина разнообразие от двигатели, ако пък и тези са ти слаби може да погледнеш и http://***.acura.com/. Явно грешната ти преценка е от това което предлагат в ЕС но то не е заради Хонда ,а заради новото законодателство в ЕС.За справка виж Civic SI ,който за голямо съжаление не се продава тук :-(
  • #24
    0 rate up comment 5 rate down comment
    o ( преди 14 години )
    Предлагането на двигатели е направо трагично.Хонда иначе не са лоши,но са безвъзвратно изостанали.За съжаление,Хюндай ги убиват по всичко.
  • #23
    8 rate up comment 1 rate down comment
    Анонимен ( преди 14 години )
    Наистина при Хонда предлаганите двигатели не са много, но всичките са изключителни. Хонда просто нямат слаб двигател и това според мен е по-важно отколкото да предложиш голямо количество, но те да не стават. Навсякъде по света името Хонда е символ на качество.
  • #22
    19 rate up comment 1 rate down comment
    Анонимен ( преди 14 години )
    Политиката на Хонда беше базирана само върху бензинови двигатели.Първият им дизел е 2.2 и всички специалисти го признаха за много добър двигател...Нямат много двигатели в гамата си,защото това те продават повече на тези пазари,където не се цени толкова разнообразието...А и няма нужда честно казано.Какъв е смисълът от 8 разновидности в диапазона от 100 до 200 коня?Три са напълно достатъчни.
  • #21
    2 rate up comment 13 rate down comment
    Анонимен ( преди 14 години )
    Какви двигател имат Хонда,стига глупости!Колко дизели имат?Ще ти кажа,два.А това от снимките е просто несериозно,банален архаизъм.Повече какво да говорим... Хонда изпада все повече.Колкото до корейците.Ами точно Хонда и Нисан ги признаха за по-големи.
  • #20
    6 rate up comment 1 rate down comment
    VTEC ( преди 14 години )
    Това с 15-те години беше за TNT.
  • #19
    10 rate up comment 1 rate down comment
    VTEC ( преди 14 години )
    И анонимнико, ти вярно имаш нужда от психиатрична помощ, ако си мислиш, че дори Ситроен правят по-добри двигатели от Хонда, които са най-големия производител на двигатели с вътрешно горене в света. Интересно японският автомобилен гигант има 22 награди двигател на годината. А най-интересното е, че тази награда се дава от 1999 г. Това са по-малко от 15 години, мисля :)http://en.wikipedia.org/wiki/International_Engine_of_the_Year
  • #18
    16 rate up comment 1 rate down comment
    VTEC ( преди 14 години )
    Мой човек, май ти си изостанал с 15 години. С какво този дизайн отстъпва на немските аналози? На Golf 6, който е по-грозен и от Golf 3; от Ford Focus, който става все по-грозен в всяко едно поколение; а за BMW1 просто нямам думи. Това е отвратително.Относно корейците, хората бълват мощно продукция с прилично качество на ниски цени. Но са далеч от това, което предлагат примерно Хонда и Нисан.И виж човека каво ти е дал! В класация за най-надеждни автомобили, Хонда имат 4 машини в топ 10.