Новината е от шефът на групата VW Мартин Винтеркорн. През последните няколко години платформата NSF се използва при редица концепции на VW, включително при Up! и микро ванът Space Up!
Винтеркорн заяви, че Audi, Seat, и Skoda ще използват NSF при свои модели. Seat и Skoda ще продават своите версии в Европа и на развиващите се пазари, докато Audi вероятно ще продава своя модел на всички световни пазари.

Повече от година в Audi говорят за заместник на A2, но сега става ясно, че това няма да бъде точно заместник на А2, а автомобил с по-големи амбиции.
При олекотения хечбек A2 конструкцията е от алуминий, формата е по-тясна и висока, а това помага автомобилът да е изключително ефективен.
Той се продаваше от 1999 до 2005 година, но за съжаление не изпълни плановете за продажби. В същото време тогава цената на горивата не беше така висока и липсваше икономическа принуда да се купува подобен автомобил.
Сега заместникът ще бъде позициониран в моделния ред на Audi под A3. Ако се използва платформата NSF, автомобилът ще има собствено тегло по-ниско от това при A1.
Главното при заместникът на А2 е електрическото задвижване. Базисният двигател ще бъде електрически, но ще има и дизелова хибридна версия, която ще се продава в Европа.
Дизайнът на малкото A2 ще бъде съвсем различен от този на другите марки използващи платформата NSF. Дизайнът на интериора ще бъде супер луксозен.


0