Производството на возилото у нас ще стартира през първата половина на 2011 година, като в началото сглобените китайски коли ще се продават само в рамките на България.
Моделът Voleex ще бъде достъпен и в Италия, от средата на следващата година, заяви Roger Gao (мениджър на международния отдел на компанията), пред Automotive News. Той уточни, че компактният хечбек ще бъде внасян от Китай, а в последствие е възможно доставките да се извършват от завода в България.
Италия е единствената Европейска страна, в която се продават автомобилите на Great Wall Motor Co. В момента там са налични два модела - проходимият Hover и пикапът Wingle, които също ще се сглобяват у нас.
Voleex е компактен хечбек, който използва 1.5-литров бензинов двигател с мощност 105 к.с. Все още не са известни динамичните характеристики на возилото, както и цената. Знае се единствено, че ще се предлага с 5-степенна механична скоростна кутия, а на по-късен етап ще се появи и CVT трансмисия.
Заводът на Great Wall, карай Ловеч ще започне работа през февруари 2011 година. Производственият капацитет на завода ще бъде 1000 возила годишно, като този брой трябва да бъде постепенно увеличен до 50 000.


16