IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Chernomore

Opel представи модернизираната Corsa

Край на спекулациите и тийзърите за новия Opel Corsa. Преминалият през фейслифт модел беше представен официално.

Opel представи модернизираната Corsa
Относително скромната промяна при Corsa идва 4 години след появата на сегашното поколение на пазара. Модернизираната Corsa е получила по-изразителна предница с нови фарове, нова горна част на радиаторната решетка, променена предна броня с по-широка и по-висока долна част на решетката, както и нови фарове за мъгла.
 
 
Новият вид на автомобила се допълва от шест вида лети джанти. Като цяло промените са приближили стила на Corsa към този на Meriva и Astra.
 
 
В интериора таблото е станало по-спортно, обновени са дамаските при всички степени на обзавеждане, появили са се нови цветове. Изцяло нова е системата за навигация Touch & Connect, която има също така и функция (TMC) за получаване на информация за най-малко натоварените пътища към крайната цел на придвижване.
 
 
Обновената Corsa има нова серия, наречена Color Line Series, което ще се предлага на европейския пазар. Тя ще се комбинира по желание с пакета „Linea”, включващ две големи спортни линии преминаващи по дължината на каросерията и джанти с размер 17 цола, както и капачки на външните огледала в цвета на линиите.
 
 
Сред многобройните двигатели да споменем дизеловия EcoFlex 1.3 CDTI с мощност 95 к.с., който стандартно се комбинира със системата Start/Stop. Благодарение на тази технология, версията с три врати има средно потребление на гориво, намалено от 3.7 на 3.5 литра на 100 км, а вредните емисии са само 97 г/км.
 
 
При версиите с пет врати, средният разход е 3.6 литра на 100 км, а вредните емисии са 95 г/км. Според Opel, при градски цикъл обновената Corsa с този двигател има среден разход от 4.2 литра на 100 км вместо предишните 4.6 литра на 100 км.
 
 
Продажбите на преминалия през фейслифт Opel Corsa в Европа ще започнат от януари 2011 г.
 
0 от 500
  • #33
    4 rate up comment 0 rate down comment
    187 ( преди 15 години )
    поне махнете бутона отговори, няма смисъл да цъкваш на бутон отговори и да не показва на кого отговаряшP.S. ***
  • #32
    0 rate up comment 1 rate down comment
    187 ( преди 15 години )
    това последното е за коментара за последното поло, аутомедия, от зор да вкарате цензура, прецакахте целия форум
  • #31
    1 rate up comment 0 rate down comment
    187 ( преди 15 години )
    въпрос на вкус
  • #30
    2 rate up comment 0 rate down comment
    BGRS ( преди 15 години )
    ...на средства.
  • #29
    2 rate up comment 0 rate down comment
    BGRS ( преди 15 години )
    За първи път виждам втори фейслифт на автомобил в рамките на жизненият му цикъл. Е, има и други примери, като VW костенурка или ВАЗ 2105, но това е друга тема. май ще се окаже прав оня във форума на Форд, който преди време каза, че Опел нямат пари за модерни технологии, затова просто лепват един обикновен турбокомпресор на обикновените си мотори и правят фейслифт. Да, новото окачване и мотори бяха първата стъпка, а сега и нов дизайн. Интересна тактика на Опел, явно продиктувана от липсата на...
  • #28
    3 rate up comment 0 rate down comment
    Анонимен ( преди 15 години )
    interesno koga malkata gradska kola stana gey avtomobil- ama da na selo bol mjasto d aparkira6 i e lesno d ase prikazvat tija prikaz4ici . zapovjadaite v golemite gradove da vi vidja kak parkirate.
  • #27
    2 rate up comment 2 rate down comment
    Анонимен ( преди 15 години )
    Не е вярно, предишното Поло беше много по-хубаво, както и предишната корса и предишната Фиеста. Новите поколения не стават за нищо.
  • #26
    1 rate up comment 1 rate down comment
    187 ( преди 15 години )
    много сте зле (това за мъжете с огромните коли...и миниатюрни ***)...относно колицата - имаме служебна такава от старото поколение, не ми харесваше на дизаин, тази е доста по - добре.имаме обаче и поло, според мен и на дизаин, и най-вече на изработка е по - хубаво.говорим за предишните поколения, последното поколение поло е супер, не знам зрителна измама от дизайн-а ли е, но ми изглежда голямо поне колкото голф 3.
  • #25
    4 rate up comment 2 rate down comment
    OPC ( преди 15 години )
    братле стоповете са като на старата Корса а Пежо 308 е не съществуваше тогава, следователно Пежо 308 има стопове на Корса ;)
  • #24
    3 rate up comment 1 rate down comment
    1 ( преди 15 години )
    Кога малката градска кола стана - гей? Опел вървят нагоре и само нагоре! Аз имам нова френска кола, но им се радвам, защото разбиват скуката!