IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Chernomore

Honda спира продажбите на Legend в Европа

След 25 години на европейските пазари, Honda Legend си отива.

Honda спира продажбите на Legend в Европа
В края на този година и в началото на следващата, спират продажбите на Hondа Legend в Германия и на повечето други европейски пазари.
 
 
Главна причина за това е относително ниското търсене на този модел, дълъг 4900 мм. Във високата средна класа новечето предлагани модели в Европа остават в сянката на немските модели.
 
В самата Германия за цялата 2009 година са продадени едва 21 автомобила от модела Hondа Legend, в повечето европейски страни продадените автомобили от този модел също се измерват в десетки, а не в стотици или хиляди.
 
 
Делът на този автомобил в сегмента на високата средна класа в Европа е под 1%. Honda Legend е с двигател SOHC VTEC V6 с обем 3.7 литра и мощност 217 kW. Движението се предава към четирите колела. Стандарт при модела е автоматичната трансмисия с пет степени.
 
 
С изтеглянето на Hondа Legend от европейския пазар, изчезва единствената Honda с двигател V6, като този агрегат дори няма да получи модернизация за да отговаря на нормите за опазване на околната среда Euro 5.
 
В момента се изработва четвъртата генерация на Legend, като първият модел е пуснат на пазарите в Европа, САЩ и Япония през 1985 година.
0 от 500