.jpg)
Продажбите на този автомобил в Украйна ще започнат от януари следващата година, съобщава пред вестник „Новости Донецка" председателят на борда на директорите в ЗАЗ, Николай Евдокименко.
Плановете на ЗАЗ са да продава този автомобил и на други пазари. Евдокименко не казва с какви двигатели ще се предлага ZAZ Forza и каква ще е неговата цена.
Седанът Chery A13 беше представен от китайската фирма през 2008, но неговото серийно производство все още не е започнало. Китайската версия е с бензинови двигатели с обем 1.3 и 1.8 литра.
Сега ЗАЗ продава в седем държави, като най-масовият им модел е наречен Chance, като замени сглобявания преди това в завода Chevrolet Lanos. Освен Chance, сега в ЗАЗ се сглобяват и Kia cee’d, Kia Sportage, а също и Lada 21093.


0