IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Chernomore

Автомобилните канибали стават все по-голям проблем

Крадците вече свалят не само фарове и огледала, но и цели двигатели (ВИДЕО)

Все повече собственици на автомобили в Европа се сблъскват с проблем, който е особено актуален във Великобритания, например. Тръгвайки на работа сутрин те откриват, че автомобилът им буквално е разкостен и от него липсват не само фар или колела, но калник, броня, огледала и дори акумулатор.


крадци


В някои случаи тези така наречени „автомобилни канибали“ премахват двигателите на превозните средства и бягат с тях. Положението се влошава непрекъснато, като полицията прави всичко възможно да се справи. Още в началото са идентифицирани няколко сервиза, които купуват части и или ги продават в чужбина, или ги слагат в различни коли, променяйки серийните номера и препрограмиран частите.

По-нататъшни разследвания разкриха, че „автомобилните канибали“ са част от престъпва мрежа. Разглобяването на кола на улиците включва наблюдатели, които първоначално откриват превозни средства, паркирани в слабо осветени зони без видео-наблюдение. След това други се уверяват, че собственикът на превозното средство спазва определен график, който не предвижда излизане през нощта.


крадци


Хората, които извършват операцията по свалянето на частите, имат подкрепа и от шофьор с миниван. Той ги чака наблизо и веднага откарва свалените детайли в сервиза, докато крадците се насочват към друга кола. Изобщо цялата верига е добре организирана, тъй като автомобилният канибализъм е доста печеливша дейност.

Експертите в индустрията обвиняват кризата с растящите разходи за живот за увеличаването на подобни престъпления. Техните анализи показаха, че собствениците на автомобили от по-бедни държави се нуждаят от части, които са трудни за намиране, защото са скъпи. В бандите участват предимно хора от африкански държави и Близкия изток, за които това е основен приход.



Освен това престъпниците се чувстват безнаказани до такава степен, че някои от тях публикуват в социалните мрежи кадри как свалят части от коли и бягат с тях. Благодарение на глупостта си, двама от тях - Мохамед Хан и Мохамед Хайдар, бяха заловени от полицията в Бирмингам. Те бяха предадени на съда и ще влязат в затвора заради престъпленията си.


0 от 500
  • #8
    4 rate up comment 0 rate down comment
    Бай Хой ( преди 2 седмици )
    Нещо в Европа не е на ред....скоро всеки втори ще се казва Мохамед.....да живей демокрацията и евроатлантически ценности
  • #7
    5 rate up comment 0 rate down comment
    Скъсани боксерки ( преди 2 седмици )
    До#6: Наднормалния българин няма никога да разреши на нормалния българин да борави свободно с оръжие, защото това би било самоубийство за наднормалния. Той и сега харчи от страх стотици милиони държавна пара през НСО....
  • #6
    7 rate up comment 1 rate down comment
    Анонимен ( преди 2 седмици )
    Нормалният българин трябва да има облекчен достъп до оръжие!!!
  • #5
    7 rate up comment 0 rate down comment
    анонимен ( преди 3 седмици )
    Много ме кефи свободата - замъглили рег. номер на крадците, да не е някой да съдейства за залавянето им.
  • #4
    4 rate up comment 0 rate down comment
    Скъсани боксерки ( преди 3 седмици )
    Цена за двигател ОМ 113, моля?! Ако може, на вноски.
  • #3
    9 rate up comment 0 rate down comment
    anonimous ( преди 3 седмици )
    Не си поплюват, но крадците не спират. Но ми прави впечатление, че във Великобритания престъпността нараства!
  • #2
    11 rate up comment 0 rate down comment
    анонимен ( преди 3 седмици )
    Това ако беше в у нас крадците вероятно щяха да ги пуснат веднага, ама в Англия не си поплюват, ще лежат в затвора.
  • #1
    17 rate up comment 0 rate down comment
    анонимен ( преди 3 седмици )
    Откакто спряхме да наказваме престъпленията и да наказва хората, търсещи възмездие, все едно те са крадците, нещата станаха така ...