IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Chernomore

Защо двигателят ви харчи масло

Най-често това се дължи на загуба на еластичност на уплътненията

Според специалистите първата причина за прекомерен разход на масло е свързана със загубата на уплътнение в гумените компоненти (уплътнения, гарнитури), което води до външни течове на масло. Проблемът се решава чрез подмяната им.


масло


Втората често срещана причина е типична за превозни средства с голям пробег: промените в геометрията на цилиндрите увеличават хлабината между стената на буталото и буталните пръстени. Това причинява изтичане на масло, което води до коксуване на пръстените и повреда на стените на цилиндрите.

Третият фактор, според експертите, е неизправна система за вентилация на картера. Когато тя се повреди, маслото не се връща в картера, а вместо това попада във всмукателната и горивната камера, където изгаря заедно с горивото.

Четвъртата възможна причина е неизправност на турбокомпресора, когато поради нарушаване на изтичането на масло, част от него попада в турбината, а оттам в изпускателния или всмукателния колектор.

Петата причина се крие в избора на масло: използването на течности, които не са одобрени от производителя (с неподходящ вискозитет или допустими отклонения), води до повишен „апетит“ на двигателя.

0 от 500
  • #2
    3 rate up comment 2 rate down comment
    Do#1 ( преди 3 седмици )
    От опит ли говориш или каквото пише в Интернет?Карах Пасат 2.0 ТДИ, 177 кс 9 години. от 0 до 155х км , абсолютно никога не съм доливал масло. СЪщо така го обсужвах в Порше Изток по спецфикация сиреч брояча тръгва от 30х км или 2 години сменял съм над 25х км и така 9 години. Не съм доливал нито масло нито антифриз.
  • #1
    3 rate up comment 3 rate down comment
    Друг Гост ( преди 3 седмици )
    Защото е на Фолксваген?