fallback

Renault обнови най-евтиния си SUV в европейски стил

Индийският Kiger получи куп технологии и 6 стандартни въздушни възглавници

Renault представи новия Kiger - компактен SUV с дължина под 4 метра, създаден за индийския пазар. Моделът получава над над 35 актуализации, насочени към това да го направят по-модерен, по-безопасен и по-свързан.

Renault Kiger е разработен по философията „Rethink Performance“, като е позициониран в сегмент B-SUV и представя набор от съдържание, което би могло да отговори на нуждите на европейската общественост, тъй като тя е все по-внимателна към безопасността, технологиите и гъвкавостта. Същевременно това и най-евтиният SUV на френската марка, като цените му в Индия стартират от 7000 долара.

Новият Kiger разполага с модернизирана предна част с обновената идентичност на марката на Renault, преработени брони, пълни LED фарове и 16-цолови „диамантени джанти“. Сред новите цветове е Oasis Yellow livery, който, съчетан с двуцветния покрив и спортните вложки, придава на SUV-модела по-въздействащо присъствие на пътя.

В интериора дизайнерите на Renault залагат на двуцветно арматурно табло, седалки с проветряване, по-добра шумоизолация и високотехнологично оборудване, включващо 8-инчов „плаващ“ сензорен екран с Android Auto и Apple CarPlay, аудио система Arkamys 3D с 6 високоговорителя, зарядно устройство с множество USB щепсели и хладилна жабка.

Не липсва и премиум оборудване като HD камера, автоматични фарове и чистачки на предното стъкло.

Моделът се предлага с 1,0-литров, 3-цилиндров бензинов двигател. Атмосферният вариант развива 72 к.с., този с турбо – 100 к.с. Има и версия на газ (CNG), като всички са съвместими с горивото Е20. Трансмисиите варират от 5-степенната механична скоростна кутия до по-усъвършенстваната X-Tronic CVT с D-Step технология, което прави ускорението по-естествено, като елиминира типичния „еластичен ефект на конвенционалните CVT.

Един елемент, който може да го доближи до европейските вкусове, е безопасността - новият Kiger предлага шест стандартни въздушни възглавници за всички версии, ESP, Hill start help (помощ при потегляне по наклон), 3-точкови предпазни колани за всяка седалка и Isofix куки. Разработен на платформата CMFA+, индийският кросоувър разполага и с контрол на налягането в гумите и система за защита на пешеходците.

Още снимки на новия Kiger - вижте в галерията:

fallback
  • #6
    анонимен ( преди 3 месеца )
    Страшна нова кола, няма що... Клонинг на DACIA SANDERO STEPWAY
  • #5
    Дон Шопеску ( преди 3 месеца )
    Тия седалки с проветряване по-добре да ги направят със засмукване на отработените газове и изхвърляне навън... Няма само да отварям и затварям прозорците непрекъснато...
  • #4
    Дон Шопеску ( преди 3 месеца )
    Идеална колица е станала... Давайте насам. Няма ся до Индия да ходя че да си купя...
  • #3
    анонимен ( преди 3 месеца )
    Не липсва и премиум оборудване ................ чистачки на предното стъкло
  • #2
    анонимен ( преди 3 месеца )
    И за какво са тия статии за коли за специфични пазари?!?
  • #1
    анонимен ( преди 3 месеца )
    За 10К Евро в Европа (транспорт и мито) ще избият рибата с това. Просто е въпрос на време безумните цени тук да приключат.
fallback
Последни