Широко разпространено е мнението, че магистралите в Германия са място, където е безопасно да се развиват огромни скорости. Точно в обратното, при това по трудния начин, се убеди шофьор, който сега ще понесе сериозни наказания.

Според съобщение на полицията нарушителят е бил засечен край Магдебург, където се е движил с 321 км/ч при ограничение от 120 км/ч. Това е превишение с 201 км/ч, което води до глоба от 900 евро, отнемане на 2 точки и забрана за шофиране за три месеца.
Властите публикуваха информация за инцидента, за да напомнят на шофьорите, че ограниченията на скоростта „служат за защита на всички“ и „ще ви предпазят на пътя". Те добавят, че спазването на правилата ще позволи на шофьорите да „избегнат големи глоби, точки от шофьорската ви книжка и забрани за шофиране“.

Подробности не се разкриват, но местното издание Tagesschau съобщава, че неидентифицираният мъж е карал Porsche Panamera. Няма информация коя версия на модела, но най-мощният вариант - Turbo S E-Hybrid, има комбинирана мощност от 782 к.с. и развива максимална скорост от 325 км/ч.
Изданието припомня, че на същия път шофьор на Bugatti е развил 417 км/ч през 2021. Тогава властите проведоха разследване, за да проверят дали водачът не е участвал в нелегална гонка. Разследването приключи поради липса на доказателства.


0