IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Chernomore

10 много здрави коли над 10 години

Почти целият списък е от японски марки, но това едва ли учудва някого

Ако търсите надеждна кола, няма нужда да харчите много пари за чисто нов модел. Има много евтини, макар и стари варианти, които са също толкова здрави. За по-малко от 3500 евро можете да вземете употребяван автомобил на възраст между 10 и 15 години с отлична история и почти никакви проблеми. А и ремонтите не са скъпи, ако излязат такива.

Резултатите от  Which? и годишното им проучване за автомобили бяха споделени ексклузивно с This is Money. Те посочват 10-те остарели модела с петзвездни оценки за надеждност. Майкъл Пасингъм, старши изследовател, заяви, че  хибридните автомобили доминират в списъка. „Защо се представят толкова добре? Една от причините може да е, че най-трудната част от живота на автомобила – стартирането и потеглянето, се извършват предимно от малкия електродвигател“, обяснява той.


10 много здрави коли над 10 години (ГАЛЕРИЯ)


 

 

0 от 500
  • #16
    1 rate up comment 0 rate down comment
    Ммм ( преди 1 седмица )
    Може би трябва да се казва "10 малки здрави коли"
  • #15
    1 rate up comment 1 rate down comment
    Кой ( преди 1 седмица )
    Нещо май заглавието е сбъркано.
  • #14
    5 rate up comment 2 rate down comment
    Бърбън Брадърс ( преди 1 седмица )
    А къде е "ОРЕЛът"?"Мерива 1.8"-20 години-280 000 км.Двигателят "цъка"като дамски часовник,масло не докосва.Стил на шофиране-спокоен,като на Шериф минаващ само на нощен обход!
  • #13
    9 rate up comment 7 rate down comment
    Ама ... ( преди 1 седмица )
    това коли ли са или малолитражки за начинаещи?
  • #12
    2 rate up comment 1 rate down comment
    Георги ( преди 1 седмица )
    Honda cr-v benzin 3 генерация бензин същто
  • #11
    3 rate up comment 11 rate down comment
    Пропов ( преди 1 седмица )
    Хората са правили проучване , ама *** вика НЕ е така бе, аз знам повече БМВ X е около 80% е90. А е90 са последните наистина здрави БМВта. Щото не са ударени от даунсайзинга. Няма засукани еко шитни да свалят разхода. Сравнително големи, солидни мотори с много ресурс. Да горят, *** по хубаво да плащаш за гориво и да караш, отколкото за ремонти и да висиш по сервизите. То затова читаво БЕНЗИНОВО X1 под 10 хил. няма. А японските коли, да здрави са, ама то много пластмаса бе, като бидон отвътре
  • #10
    20 rate up comment 3 rate down comment
    Valko ( преди 1 седмица )
    Ами реално погледнато японките са най-здрави и надеждни....Самурай четата са номер едно....
  • #9
    19 rate up comment 1 rate down comment
    Японеца ( преди 1 седмица )
    Къде продават Лексуса под 7500 евра - да купя 5-6?
  • #8
    6 rate up comment 5 rate down comment
    Бори ( преди 1 седмица )
    X1 здрава Q3тогава е мега здрава
  • #7
    24 rate up comment 2 rate down comment
    анонимен ( преди 1 седмица )
    Точно БМВ Х1 да е здраво? Бензините разтягат верига на 50К километра, а дизелите патят от всичко от което може да се счупи, но по много. Тази класация е смях в залата.