Капитанът на "Вашингтон Кепитълс" - Александър Овечкин стана голмайстор в историята на първенствата на Националната хокейна лига. На 6 април, по време на гостуване срещу Ню Йорк Айлъндърс, руснакът вкара 895-ия си гол в първенството и по този начин счупи рекорда по брой отбелязани попадения.
Предишното най-добро постижение в НХЛ принадлежеше на канадеца Уейн Грецки, който вкара 894 гола в 1487 мача. Овечкин изравнява с канадския хокеист по време на 1486-ия си мач срещу "Чикаго Блекхоукс". Извън спорта неговата голяма страст, която той не крие, са автомобилите и както сам признава - особено цени тяхната мощност и производителност.
Какво кара Александър Овечкин (ГАЛЕРИЯ):
Хокеистът купува първата си кола, когато започва спортната си кариера в "Динамо" (Москва). Това е "петица", но не Лада, а а BMW 5-Series. В началото на 2000-те години този модел се смяташе за един от най-престижните в Русия.
На 19-годишна възраст Овечкин заминава за САЩ, за да играе за "Вашингтон". Там той подписва договор, който носи около милион долара годишно. Това позволи на спортиста да избере най-добрите автомобили.