IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Черно море

Kia готви пробив при plug-in хибридите

Новите PHEV модели на марката ще изминават близо 100 км само на ток

Kia се готви да атакува нови върхове в сегмента на хибридните автомобили, обещавайки революционни промени до 2026. Южнокорейският автомобилен производител, който затвърди позициите си в Европа, обяви излизането на модели с увеличен електрически пробег до 96 км, което ще бъде сериозна стъпка към преминаването към изцяло електрически транспорт.


Kia PHEV


В момента гамата от хибридни автомобили на Kia включва популярните Sportage, XCeed и Niro, чийто електрически пробег е от 48 до 66 км. Това вече ги прави търсени сред тези, които търсят баланс между екологичност и ефективност. Корейската марка обаче не спира дотук, като обещава значително увеличение на електрическия пробег в близко бъдеще.

Ключовата иновация са батериите с по-висок капацитет. Ако настоящият Sportage PHEV използва батерия с 11,1 kW/h, то през 2026 при хибридите капацитетът ще нарасне до 18-19 kW/h. Това ще увеличи електрическия пробег с почти 50%, което превръща моделите на марката в алтернатива на електрически автомобили.

От Kia са категорични, че в случая увеличеният пробег не е просто маркетингов трик. Това е истинска полза за жителите на града, които ще могат да извършват ежедневните си пътувания, разчитайки изцяло на електрически режим, пестейки гориво и минимизирайки вредата за околната среда.

0 от 500
  • #2
    9 rate up comment 3 rate down comment
    Hvaliprats ( преди 1 седмица )
    Кой е пък тоя китайски плъгин хибрид с 200-300км пробег и къде го продават?
  • #1
    6 rate up comment 11 rate down comment
    анонимен ( преди 1 седмица )
    Докъде стигнахме. Корейците да копират стратегията на китайците, които вече предлагат над 200-300км пробег на плъгин хибридите си, което ги изравнява с пробега на някой европейски и японски чисти електромобили. Корейците поне това правят, за разлика от японците които чакат технологията да узрее поне на 10 години за да започнат да я предлагат.