fallback

Сенатор предлага забрана на електромобили в САЩ от 2035 г.

В щата Уайоминг настояват да се запазят колите с ДВГ, а тези на ток да изчезнат

Европа постепенно се движи към пълен отказ от автомобили с класически двигатели с вътрешно горене. В повечето страни от Стария свят продажбата им ще бъде забранена от 2035 г. Но от другата страна на Атлантика все още има хора, които се противопоставят на електрическите автомобили.

В САЩ много щати подкрепят идеята за пълно премахване на автомобили с ДВГ, като Калифорния е пионер в тази област. С течение на времето други щати - Вашингтон, Орегон, Ню Йорк, Кънектикът, Мейн, Масачузетс, Хавай, Делауеър, Ню Джърси, Роуд Айлънд и Ню Мексико, последваха този пример. Но всяко действие поражда и ответна реакция, като тя дойде от щата Уайоминг, който се движи в обратната посока и подкрепя продължаването на продажбата на автомобили с конвенционално задвижване.

Републиканският сенатор Джим Андерсън от Каспър (Уайоминг), напук на Калифорния и Ню Йорк, изготви проектозакон, наречен „Постепенно премахване на продажбите на нови електрически превозни средства до 2035 г.“. Документът вече е получил подкрепата на членовете на Камарата на представителите на Уайоминг и от местния Сенат, съобщава Cowboy State Daily.

Приетият законопроект ще насърчи законодателството за постепенно премахване на новите електрически превозни средства в Уайоминг до 2035 г. и ще призове фирмите и физическите лица да не продават или купуват нови електрически превозни средства в щата. Обосновката за този подход е проста - много от жителите на щата са заети в нефтената и газовата индустрия. И преминаването към електрически автомобили ще изложи на риск работата им. В документа се посочва още, че в Уайоминг липсва инфраструктура за зареждане, което прави използването на електрифицирани превозни средства непрактично.

Все още не е известно как Белият дом ще реагира на този законопроект. Настоящата администрация на Джо Байдън силно насърчава развитието на електрически автомобили. Отделните щати в САЩ обаче могат сами да решават какво може и какво не може да се продава в техните граници.

fallback
  • #21
    Факт ( преди 1 година )
    Това са няккави аграрни щати от миналото.Петрола е с твърдо биогенен произход и до 200 години на 90% ще намалеят петеолните запаси.двг няма никакво бъдеще
  • #20
    До гостенина ( преди 1 година )
    А на тебе плащат ли ти да си изключваш мисленето преди да пишеш и да отричаш очевидни факти? Те му говорят че от началото на годината за тези две-три зимни седмици, възобновяемите източници са произвели в Германия около 60% от енергията, а той продължава да ти обяснява врели некипели, как това нямало как да стане, въпреки, че ми се говори за отминали факти и събития.
  • #19
    TSLA ( преди 1 година )
    #20 2060-та? :D вие времето го нямате за нищо. Дядо ви Коледа от Кoka Koла свърши глокса. Остави след себе си модата на наднормено тегло, празни глави и чревни газове с философията: газирана гадост в тенекиена опаковка. Чича ви Мъck пое руля. Това значи много работа, никакво мрънкане, чупки в кръста и гледане на телевизия.
  • #18
    TSLA ( преди 1 година )
    Още 2005-та изследване на Техническия университет в Braunschweig ("Eco-balance of a Solar Electricity Transmission from North Africa to Europe") показва, че малка площ в Северна Африка със страна 254 км може да захрани целия свят. 110 са достатъчни за целия ЕС, а 45 за Германия, която използва 500 тВч/година. "Толкова очевиден ход. Солар+батерии върху малка част от Испания решава енергийните нужди на Европейския съюз" - Мъск. Докато ЕС внася пeтpoл за 55 милиарда евро всеки месец. имАл-дал!
  • #17
    Гост ( преди 1 година )
    До 18. Плащат ли ти добре да пишеш глупости и да рекламираш ВЕИ?Кога се произвежда ток от фотоволтаици - само през лятото.През зимата производството е минимално,а през нощта нула.Когато няма вятър перките също произвеждат нула енергия.
  • #16
    Познах ( преди 1 година )
    Ето това ви е проблемът. Вярвате в дядо Коледа. Всичко това ще стане независимо дали искате или не, но няма да стане толкова бързо, колкото си го мислите. Най-лесната част е да се стигне до 50%, от там нататък започват проблемите. Типичен пример е Германия, която вече трета четвърта година поддържа 50% ВЕИ, но не може да качи повече. Електромобилите дори и да станат 100% от продажбите, което няма да се случи дори през 2035, поне до 2060 няма да станат и 80% по улиците.
  • #15
    До 18 ( преди 1 година )
    И тъй като в Герания са на ВЕИ, а пустото лято и най-вече есен бяха безветрени и токът поскъпна до небесата и вкарваха от лошата ядрена енергия на Франция. Това е като фотоволтаици за 15к да сменят печките на твърдо гориво у нас. Те хората за климатик пари нямат, а искат да кихнат 15к и отгоре и допълнително за климатик. А колко слънчеви и ветрови дни има през зимата у нас, че да имаме ВЕИ никой не споделя. А колко батерии трябва да заредят, че да се топлят само от фотоволтаици пак мълчат.
  • #14
    До долните ( преди 1 година )
    Само с празни приказки и никой не каза срок за постигане на 80% електромобили по пътищата и 80% енергия от възобновяеми източници в голяма част от държавите? Кажете какви срокове са си поставили политиците, да видим дали поне някаква идея имате по темата или отново ще зададете най-острия въпрос, какво ще правим утре като в България имаме 3 милиона електромобила?
  • #13
    TSLA ( преди 1 година )
    В страната на т.нар. Rolling Coal (да очадиш нарочно с димляци и кадежи чакащи на светофара младежи или други коли) един каубой попитал: Ей! кой е там?! - и си почукал кофaта. - Аз съм червей мозъкояд - отговорило нещото. - Ко праиш там?! - Гладувам! (Буахахахаа @;^[) Има само едно нещо по-тъпо от американски филм: американски филм. Бхахах
  • #12
    анонимен ( преди 1 година )
    10, *** си учи уроците и пиши домашните. Когато се ИЗУЧИШ, сам ще си отговориш, защо 1-то ти питане не може да стане в обозримо бъдеще. А колкото до второто, има един виц, дето един хванал златната акула и за я пусне си пожелал да му е до земята...и хоп акулата му отхапала краката. Намери връзката.
fallback
Последни