IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Chernomore

Най-добрият месец май в историята на Skoda

Продажбите на Skoda продължават да растат и през миналия месец май фирмата продаде 65 349 автомобила.

Най-добрият месец май в историята на Skoda
Това е с 10% повече от продажбите реализирани през май 2009. Това е рекорд за Skoda и най-силният месец май в нейната история. От началото на годината продажбите на Skoda на годишна база са се увеличили с 16.6%, като чешката фирма е продала вече 307 427 автомобила по света. 



Много голям дял от ръста се дължи на китайския пазар, където през май са реализирани 14 162 продажби, а общо за първите пет месеца на годината в Китай са продадени 68 977 автомобила. 

Много висок е ръстът на продажби на Skoda на големите европейски пазари – във Великобритания повишаването на продажбите през май е 72%, а в Испания 65% в сравнение със същия месец на миналата година. В самата Чехия, където разбираемо Skoda e най-продаваната марка, ръстът през май е 20.9%. 

Най-продаваният модел на Skoda по света и през май продължава да бъде Octavia с реализирани 26 967 автомобила. Това е ръст с 16.7% в сравнение с май 2009. 



Изключително висок е ръста на продажбите при луксозния Superb, чиято нова версия доведе до повишаване на продажбите със 193.3 % (9 217 автомобила), a от новия малък SUV Yeti са продадени 4 266 автомобила.
0 от 500
  • #28
    7 rate up comment 1 rate down comment
    BGRS ( преди 15 години )
    Освен, че Фиеста е по-динамична, тя е и по-комфортна. Всъщност е най-комфортната в тоя клас.
  • #27
    6 rate up comment 1 rate down comment
    BGRS ( преди 15 години )
    Господин X, на мен искат да ми втълпят, че Фиеста е ***, въпреки че 4 години карам тая кола, закупена на 13 км от Мото Пфое. И аз казвам, че пак Фиеста ще взема, но новата. Ти караш от половин година. Изчакай още няколко и тогава казвай като мен, че пак Фабия ще вземеш!
  • #26
    2 rate up comment 10 rate down comment
    Jojo ( преди 15 години )
    Е то е ясно, че е така. Иначе нямаше как да имат такива цени!
  • #25
    2 rate up comment 10 rate down comment
    nikky ( преди 15 години )
    Шкода нямат никакви иновации, вкарват измисленото от VW със закъснение и там, където е възможно се правят тънкажи.
  • #24
    10 rate up comment 2 rate down comment
    Иван ( преди 15 години )
    Шкода Октавия Скаут преди фейслифта е едно от най красивите и евтини комби автомобили, които съм виждал на пътя! Шкода щеше да вземе още повече от пазарния дял на VW ако компанията майка не спъва умишлено за някой неща и примерно предостави на 4х4 дизеловата скаут АВТОМАТИК и на Йети също, защото автоматика в комбинация с 4х4 и дизелов двигател е доста търсена комбинация, но при шкода няма нито един модел с АВТОМАТИК 4х4 ДИЗЕЛ в тази комбинация обърнете внимание!
  • #23
    3 rate up comment 10 rate down comment
    Slavo ( преди 15 години )
    Само за двигателите например...Въпросче???Кои мотори и трансмисий на Ауди, Сеат, Фолксваген и Шкода се произвеждат в Млада Болеслав (Чехия)?Отговора е даден в някоя от статиите за юбилея на Mladoboleslavska motorarnaЕто ви линк, преведете си го внимателно!http://trabant.rychle.cz/magazin/clanek.phtml?id=15980Много е полезен!Къде в свта изобщо се произвежда Шкода?Давам ви още един линк с интерактивна карта.http://aktualne.centrum.cz/ekonomika/grafika/2010/02/04/kde-vsude-ve-svete-se-vyrabeji-skodovky/
  • #22
    6 rate up comment 1 rate down comment
    DO BGRS ( преди 15 години )
    Предлаганият асортимент двигатели е напълно нов. По отношение на бензиновете двигатели, освен стандартните 1.2/44 kW и 1,2/51 kW, вече има и нов турбо двигател 1.2 TSI с мощност 63 kW и 77 kW По-мощният вариант може да се поръча със 7-степенна автоматична DSG скоростна кутия и двудисков съединител, която заменя 6-степенния автоматик Tiptronic.ETO DIREKTO OT SKODA-AUTO.BG KO KOPNAX VIJ SQ 4E IMAT 1.2TSI S DIREKTO VPRASKVANE E 63KW= 86 HP I VTORATA VERSIQ E 77Kw= 105 HP
  • #21
    2 rate up comment 12 rate down comment
    Slavo ( преди 15 години )
    Фенове на Шкода в Бг няма, както и на Сеат. Тези коли си ги хвалите и купувате само, заради това, че си мислите, че повечето части и особено двигателите са произведени в Германия!Само, че не е така, ами точно обратното!Двигателите и на Шкода и на ПОВЕЧЕТО фолксвагени се произвеждат в Чехия, ама кой в Бг да ви информира за тази работа официално? Никой. Не веднъж съм пускал линкове по въпроса КОЕ КЪДЕ се произвежда, ама кой да чете за завода на Фв в Соломоново, от където се внасят Шкодите За Бг
  • #20
    15 rate up comment 1 rate down comment
    Стефан до Анонимен ( преди 15 години )
    Кво ме интересуват другите :::Напиши нещо по темата :::Кво ни занимаваш с твойте проблеми ! Или те втриса от комплексиране !!! :::
  • #19
    16 rate up comment 1 rate down comment
    L.Z. do Анонимен ( преди 15 години )
    Ste ti izgarmi kompiytara kato praskachzlobni pliynki !!! Pii yspokoitelno i liagai !