IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Chernomore

BMW Gran Coupe ще се прави серийно

Концепцията BMW Gran Coupe ще бъде произвеждана серийно от втората половина на 2012 година.

BMW Gran Coupe ще се прави серийно
Най-вероятно този модел ще бъде член на семейството на „шестицата” на Баварската фирма, заяви източник от BMW. Купето с четири врати, дълго около 5 метра, е създадено като типичен представител на спортните коли тип GT. 



Височината му е със 100 мм по-малка от тази на актуалната 7-series, а обемът на задните седалки е малко по-малък от седана на „седмицата”. Колата ще бъде директен конкурент на автомобили като Maserati Quattroporte, Audi A7 и Porsche Panamera



Колата ще се сглобява на същата платформа, която използват и 5-series, 7-series и 5 GT. Двигателите ще бъдат с 6 и с 8 цилиндъра, дизелови и бензинови, познати от „петицата” и „седмицата” на BMW. Те ще се комбинират с автоматична трансмисия с осем степени и два съединителя.



BMW Gran Coupe ще вземе много от стила на концепцията CS (на снимките), показана за първи път на автомобилния салон в Шанхай през 2007 г. 



Очаква се дизайнът на Gran Coupe да покаже насоките за развитие в дизайна на Баварската фирма. В този смисъл се очаква бъдещият сериен модел на BMW Gran Coupe да има удължена колесна база, нисък ръст и увеличен преден превес, които заедно със запазената марка на предната маска на фирмата, уголемените отвори за въздух и стъклата на вратите без рамка, да станат основна част от новия дизайнерски стил на BMW. 


0 от 500