IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Chernomore

Nissan с двигатели от Mercedes за своя Z модел

Nissan планира радикални промени при следващата генерация на своя Z-модел.

Nissan с двигатели от Mercedes за своя Z модел
Колата ще има и дизелова и хибридна версия. Главните промени ще дойдат в следствие на сключения наскоро съюз между Renault-Nissan и Daimler. От френско-японският съюз ще снабдяват Daimler с три и четирицилиндрови бензинови двигатели, а също и с технология за електромобили. 

В замяна ще получават двигатели с 6 и 8 цилиндъра. Част от двигателите от Mercedes ще бъдат монтирани и на новото поколение Nissan Z (чиито компютърен образ виждате на снимката). 



Засега се предполага, че новите двигатели за спортното купе на Nissan ще бъдат три. Първият е хибриден V6 с обем 3.5 литра, познат от Mercedes S400. В Nissan обаче обмислят и вариант, при който да използват свой собствен хибриден двигател с тези размери, който да бъде създаден за Infiniti M hybrid

Другите възможности са за дизеловия двигател от Mercedes - V6 от E350 CDI, както и за четирицилиндровия дизелов хибриден двигател, познат от E300 Bluetec. При E300 четирицилиндровия дизел с обем 2.2 литра заедно с електромотор от 15kW предлага обща мощност от 221 к.с. и максимален въртящ момент от 569 Nm. 

От Nissan дори обмислят варианта да използват революционния двигател на Mercedes, наречен Diesotto, който комбинира технологии от дизелови и бензинови двигатели в едно и може да даде подходяща динамика дори за автомобил от S-class с обем от само 1.8 литра. 

Като цяло на японския пазар намаляват продажбите на стандартните спортни автомоби за сметка на хибридни спортни купета.
0 от 500
  • #13
    34 rate up comment 0 rate down comment
    JDM ( преди 15 години )
    вече си представям как дрифтят някакви дизелови хибриди !!!! УжасT
  • #12
    38 rate up comment 3 rate down comment
    готин ( преди 15 години )
    Аман от Голфаджии. Какво му е на нисанчето? А дори едно Рено 14, което е на възрастта на Голф 1 е по-красиво от каруците на VW:
  • #11
    34 rate up comment 2 rate down comment
    yo ( преди 15 години )
    Епа туй чудо на снимката си е чиста Celica
  • #10
    34 rate up comment 1 rate down comment
    BGRS ( преди 15 години )
    То пък голям келипир да се сглобяват в Англия! Направо си е чиста лудост в тая държава да се сглобяват автомобили на цена под 20 000 лева! Че то половината отиват за заплати. Какво остава за техниката?
  • #9
    33 rate up comment 2 rate down comment
    BGRS ( преди 15 години )
    Така, както разбрах от статията, в Нисан ще ползват хибридната техника от Мерцедес, а не "тухлите". Мерцедес подготвят чудесен дизелов хибрид за Е-класата и Нисан само ще имат полза от това! Е-класата ще разполага с 204 к.с. дизел и 20 к.с. елмотор. Разходът на нафта ще бъде сведен до 4.1 на сто, което си е отлично постижение за толкова мощна и голяма лимузина!
  • #8
    32 rate up comment 0 rate down comment
    BGRS ( преди 15 години )
    "България" *
  • #7
    36 rate up comment 1 rate down comment
    BGRS ( преди 15 години )
    Абе човек, частите за всички известни марки автомобили се правят главно в развиващитре се страни като тия от бившия соц блок! Какво ще псуваш, не ми е ясно. Може би ниските заплати в българия?
  • #6
    39 rate up comment 1 rate down comment
    GT-R R35 ( преди 15 години )
    Не е кой знае каква печалба за Нисан и специално за този модел - и сегашния мотор си е супер. Не дай Боже да лепнат някоя от мерцедес - тухлите и под предния капак на GT-R...
  • #5
    34 rate up comment 2 rate down comment
    Triforce ( преди 15 години )
    За добро или лошо е така. Но в един момент, като имаш сбирщайн се получават дефекти и почваш да плюеш определена марка автомобил, както аз Тойота, но в крайна сметка дефекта може да е о друга марка. В случая говорим за добър мотор - Мерцедес, но пък не се знае дали няма да му лепнат френска пластмаса, например :(
  • #4
    40 rate up comment 1 rate down comment
    юху! ( преди 15 години )
    Тази новина е потвърждение на факта, че Нисан правят отлични четирицилидрови бензинови двигатели, а мерцедес - 6 и 8...А за тези, които се притесняват, че купувайки Нисан получават Рено - ако следите двете компании ще ви е ясно, че няма такова нещо...Не ми е известно да се сглобяват Нисани в завода за Клио-та в Турция, камо ли в завода на Дачия в Питещи...Европейските Нисани се сглобяват основно и единствено в добрата стара Англия. Дори Микра.