IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Chernomore

Sonata Hybrid VS останалите

Така представиха хибридната лимузина на Hyundai в Ню Йорк.

Sonata Hybrid VS останалите
"Sonata е най-добрият хибрид на пазара", заявиха корейците по време на премиерата на модела. Всъщност думите им са подкрепени с факти, подредени в таблица, която сравнява модела с конкурентните хибридни в този клас.

Hyundai Sonata Hybrid е паралелен хибрид (бензиновият и електрическият двигател могат да работят заедно или самостоятелно), който съчетава бензинов Theta II агрегат с директно впръскване на горивото (обем 2.4 литра) и електродвигател, като общата им мощност достига 209 к.с.

Двигателя с вътрешно горене е оборудван с 6-степенна автоматична трансмисия и доставя 169 к.с. и 211 Нм. Електрическият мотор генерира 40 к.с. и 206 Нм, като черпи силата си от литиево-полимерни акумулатори. Те са доставени от LG Chem Ltd. и са почти аналогични с тези, които GM инсталира в техния Volt. Този тип акумулатори се отличават с около 20-30% по-ниско тегло и с по-добра ефективност, в сравнение с никел-метал хидридните батерии.

Само на електроенергия Sonata Hybrid може да измине 100 километра. Потреблението на гориво пък впечатлява с 6.0 литра на 100 км, при движение на магистрала и "6.3" при движение в града.

Hyundai Sonata Hybrid има по-различен дизайн в сравнение с останалите модификации на возилото. Освен за уникалният вид на хибридния модел, новите формите се грижат и за по-доброто челно съпротивление, което в случая е 0.25 (0.28 при обикновената Sonata).

Продажбите на Hyundai Sonata Hybrid ще стартират преди края на тази година.

Всички снимки


На таблицата долу може да видите техническите параметри на Hyundai Sonata Hybrid, сравнени с конкурентите в този клас (данните са разпространени от Hyundai).

2011 Sonata Hybrid / 2011 Toyota Camry Hybrid / 2010 Nissan Altima Hybrid / 2010 Ford Fusion Hybrid / 2010 Lexus HS250h.
0 от 500
  • #26
    3 rate up comment 1 rate down comment
    27ico ( преди 15 години )
    Hyundai?! Konservativna komponiq pak sa karli:)))) e ne sa mnogo nazad ot sredniq segment:))
  • #25
    4 rate up comment 3 rate down comment
    BGRS ( преди 15 години )
    Абе момчета от Корея! Това да не е видеокарта, че да я сравнявате с конкурентите??? Заврете си тая *** Соната знаете къде и ни освободете от присъствието си!
  • #24
    3 rate up comment 8 rate down comment
    BGRS ( преди 15 години )
    Корейците са в трета глуха. Това е истината. Корейска кола никога, ама никога няма да си купя. Аз не мога да ги гледам, та какво остава да седна в тях? ДКолите им са дръпнати като самите тях. Грозен дизайн, лоши мотори...изобщо нещо, направено на бързо. Добре, че са американците, да ги издигнат до небесата. и как няма да ги издигат, след като загубиха войната в Корея? Когато техните *** самолети не можаха да направят нищо срещу руските МиГ-ове!
  • #23
    3 rate up comment 3 rate down comment
    magelan05 ( преди 15 години )
    OT NAPREDAKA NA KOREICITE KONKURENCIQTA 6TE SE POWI6I MNOGO,A SLEDOWATELNO I KA4ESTWOTO I STREMEJA NA PROIZWODITELITE KUM USAWAR6ENSTWANE NA TEHNIQ PRODUKT.A OT WSI4KO TOWA NIE POTREBITELITE 6TE SE OBLAJIM!
  • #22
    5 rate up comment 3 rate down comment
    !?!? ( преди 15 години )
    Корейците продължават да радват окото :)http://***.kia-world.net/wp-content/uploads/2010/04/Kia-Optima-exterior-images.jpghttp://***.kia-world.net/wp-content/uploads/2010/04/2011-kia-optima-interior.jpg
  • #21
    5 rate up comment 3 rate down comment
    LEXUS ( преди 15 години )
    Dragster е прав.Хюндай са много напред.Вижда се от фактите.Мерцедес лежат на стари лаври.Нямат никаква съществена модерна технология.Хибридът на Мерцедес е една жалка картинка пред тая Соната! Немците БЯХА едно време силни в колите, СЕГА обаче са на дъното на всички класации за здравина и клиентско задоволство и нямат модерни технологии като японците и корейците! Даже се чудя как е възможно да има толкова много бай-***,които да харесват немските трошки и да им се кефят на тракащите дизели
  • #20
    1 rate up comment 1 rate down comment
    Dragster ( преди 15 години )
    Ти си изяснявай нещата,имаш нужда.Аз за себе си ги изясних,какво получавам за парите си.И като сравнявам кой как се движи напред и колко продава,виждам,че и много други са си изяснили кое си струва и кое не.Ето ти нещо от днес,да се просветиш. http://***.worldcarfans.com/110040125448/2011-hyundai-sonata-20t-announced---twin-scroll-turbocharger
  • #19
    4 rate up comment 4 rate down comment
    Анонимен ( преди 15 години )
    Ти си ненормален фен на хюндай, направо е странно че такава марка има фенове, винаги съм си мислил, че хората каращи такива коли го правят от нужда да имат кола ,но нямат възможност за по-хубава. Ти обаче направо изби рибата с това фенство. Добре да приемем че не са лоши коли, не съм карал и нямам представа, но пък чак да са по-добри от Мерцедес. Чак пък Мерцедес да са изостанали зад Хюндай. Малко премисляй нещата преди да ги пишеш или ако не разбираш ,попитай някой да ти ги обясни.
  • #18
    3 rate up comment 2 rate down comment
    Dragster ( преди 15 години )
    Въпросът не е в това какво ще кара докера,а в това,че ти все по-трудно си прикриваш злобата.Направо се сцепваш през гърба,че хюндай натрива носа на европейците.За CLS не може да говориш,защото ти миришат чорапите и си го виждал само в интернет.Но познай,за едни и същи пари,кой ще изглежда смешно-мъж в нещастната А-класа или в Сонатата от последната снимка?!Да не говорим за лукс,че там мерцедесчето тотално ще отшадне,ха,ха,ха,...
  • #17
    1 rate up comment 3 rate down comment
    Бабадига ( преди 15 години )
    Дали трябва да има сходни дизайни не съм много съгласен ,обърни внимание, че все на едни и същи марки им се случва да копват от по-успелите. Което само по себе си показва с какво искат да се отъждествяват. Естествено, каращия CLS никога няма да си купи Хюндай, ама докера що да не се фука с копие на Мерцедес на 10 пъти по-ниска цена? Странно, че не си го разбрал още. Иначе трудно мога да оплюя кола ,която показва напредничава мисъл. Само дизайна да си оправят и може и да вдигнат клас и ниво.