IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Chernomore

Ford обнови кросоувъра Edge

Само няколко дни ни делят от откриването на автомобилния салон в Чикаго. Един от интересните експонати на Ford там ще бъде обновения кросоувър Edge.

Ford обнови кросоувъра Edge
Автомобилът е получил и два нови двигателя. Първият е двулитров турбоагрегат от семейство EcoBoost, който ще се монтира на базовата версия на модела, а вторият нов двигател е с 6 цилиндъра и обем 3.7 литра, който вече се монтира на модернизирания Ford Mustang



Той има максимална мощност 305 к.с. и ще се комбинира с автоматична трансмисия с шест степени, които ще се превключват с лостчета под волана. Този двигател ще се монтира на версия Edge Sport, която ще има и ново окачване, черна вместо хромирана радиаторна решетка и джанти с размер 22 цола. 



Всички версии на обновения Ford Edge ще имат модернизирана платформа и окачване с нови амортисьори и стабилизатори, нова спирачна система и голям избор от лети джанти с размер 20 цола. 



Промените при Edge засягат и интериора. Оборудването е станало по-богато като се е появил и адаптиращ се cruise control със система за предотвратяване на аварии, както и мултимедийната система MyFord Touch със сензорен LCD дисплей. 


 
0 от 500
  • #4
    1 rate up comment 1 rate down comment
    RS1600 ( преди 15 години )
    Еджа и досега си беше готин. Още не мога да реша дали с този фейслифт е по-добре (отвън). Отвътре определено има съществен напредък.
  • #3
    2 rate up comment 0 rate down comment
    L. ( преди 15 години )
    Красота!
  • #2
    4 rate up comment 1 rate down comment
    DRUGS-BUNNY ( преди 15 години )
    незнам, не съм най-големия маняк тука - признавам си го.. ама от всички модели на Ford до сега тоя ми харесва най-много! (лично на мен, не го налагам на никого тва мнение) Избора на джанти предполагам също ше има ефект в продажбите, на една от снимките джантите ми допаднаха. Интериора важи, лостчета зад волата за скоростите.. кво повече му треа на човек ? :))
  • #1
    0 rate up comment 5 rate down comment
    -C4- ( преди 15 години )
    Edge, Dodge нещо еднакви ми изглеждат... и то прекалено!