От Mazda съобщиха, че официално започват производството на модела Mazda2 (Demio в Япония и на някои други пазари) в новия си завод в Тайланд.
Не това обаче предизвика интереса ни, а снимките публикувани в това съобщение за пресата.
Компактният автомобил е с ново оформление на предната част. Промените са в предната броня на
Mazda2, в която са интегрирани два вертикални странични отвора за въздух и долна част на радиаторната решетка, които придават „усмихнат” вид на колата.
Подобен стил вече беше показан при някои нови модели на Mazda или при такива преминали пред фейслифт (
RX-8,
MX-5 Miata,
Mazda 3 и кросоувъра
СХ-7). Нова при показаната Mazda2 е и горната част на радиаторната решетка с логото на фирмата, като хоризонталният панел между двете решетки сега е по-обемен.
Дали това е специална версия, която ще се предлага само за някои пазари (Тайланд например) или е освежаване на колата, което да я приближи стилово до най-новите модели на фирмата, все още не е известно.