.jpg)
Производството в Япония е намалено с 54.2%. Обемът на продадените автомобили с марка Mitsubishi в Япония през юли е намалял за 23 пореден месец.
През юли на местния пазар са били реализирани едва 14422 броя автомобили с марката Mitsubishi. Общите продажби спадат, въпреки факта, че търсенето на компактните им модели Colt и Colt Plus расте. През юли са продадени съответно с 33 и 27 % повече компактни автомобили от двата модела.
През юли обаче пада и производството на заводите на Mitsubishi в чужбина. В Северна Америка например производството на автомобили с тази марка е спаднало с 67.8% в сравнение с юли 2008, а в Азия производството на Mitsubishi пада с 28.3%. В Европа ситуацията се запазва почти без промени – спад през юли 2009 спрямо юли 2008 с 0.1%.
Ръст на производството на Mitsubishi е бил отбелязан само в Китай и Тайван. Сред експортираните от Япония модели единствено Outlander бележи ръст поради повишено търсене на колата в Северна Америка.


0