
Двигателите също са два, бензинови с обем 1.5 и 2.0 литра. Те се комбинират с трансмисия CVT или с автоматична скоростна кутия с 4 или 5 степени (в зависимост от версията). За разлика от пазарите в Европа, където Mazda3 се предлага само с предаване на движението към предните колела, японците ще имат избор и за версия с предаване на движението 4х4.

Японският еквивалент на „горещата” версия Mazda3 MPS (в САЩ MazdaSpeed3) е наречена MazdaSpeed Axela. Тя е с турбодвигател с четири цилиндъра и обем 2.3 литра, като движението се предава само към предните две колела (няма версия AWD при „горещия” модел). Двигателят се комбинира с механична скоростна кутия с шест предавки.

Цената на новата Axela в Япония започва от 1 660 000 йени (около 23 800 лева) и стига до 2 678 000 (около 38 500 лева). Плановете на Mazda са месечно да продава по около 2 000 броя от този автомобил на домашния си пазар.


0