IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Chernomore

Ferrari подготвя нов модел

След като президентът на Ferrari Лука ди Монтезомоло (Luca di Montezemolo) обяви в Женева преди месец, че фирмата ще представи изцяло нов модел на изложението в Париж през септември, спекулациите започнаха.

Ferrari подготвя нов модел

За съжаление Монтезомоло не съобщи никакви подробности за новия модел. Въпреки това много специалисти и журналисти от бранша са убедени, че новият модел ще бъде наследник на Dino. 

Това означава нов начален автомобил в моделния ред на Fеrrari, който ще бъде задвижван от V6 двигател. Възможно е бъдещият модел да бъде духовен наследник на Dino, възможно е и да не е така. 

Независимият дизайнер Идри Ноа (Idries Noah) е сред хората, които имат информация и са убедени, че новият автомобил ще бъде най-малкото ферари, с което ще започва моделния ред на фирмата. За да подкрепи твърденията си, Ноа публикува компютърни образи на бъдещия автомобил, според това как той го вижда. 

Първоначално дори нарече своята концепция Dino, но след това го прекръсти на F250 (в чест на легендарния модел 250 GTO). Какво мислят и какво правят реално във Ferrari, ще видим след няколко месеца.
0 от 500