IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Chernomore

Toyota патентова името S-FR

Вероятно така ще се казва наследникът на Supra, очакваме го след две години

Toyota патентова името S-FR

Toyota патентова името S-FR
Концпцията FT-1. Снимка: Toyota

Toyota е регистрирала търговската марка S-FR в патентното ведомство на САЩ, съобщава изданието Аutoguide.

Към момента няма нищо официално, но се твърди, че въпросното име ще бъде използвано за наследника на иконата Supra, който очакваме през 2017 година.

Съществува обаче вероятност означението S-FR да създаде объркване, тъй като марката на Toyota - Scion, продава автомобил под името FR-S. Именно затова други източници твърдят, че новото име ще бъде използвано за друг проект, а бъдещият върхов спортен модел на японската марка ще приеме вече наложеното име Supra.

Според последни данни, новата Supra няма да бъде хибрид, както се твърдеше по-рано. Моделът ще се задвижва от редови бензинов двигател с шест цилиндъра, базиран на мотор на BMW.

Автомобилът ще представлява обща разработка на Toyota и BMW, като дизайнът на модела на японците ще бъде повлиян от концепцията FT-1.

От Toyota вече потвърдиха, че бъдещата спортна кола ще бъде позиционирана над GT86, а цената й ще бъде по-висока от тази на Corvette. Американският автомобил има стартова цена от 55 000 долара в САЩ.

0 от 500
  • #25
    5 rate up comment 7 rate down comment
    Анонимен ( преди 10 години )
    Колата ще е на BMW, ламарините ще са на тойота щото си падат по кича а BMW не могат да си причинят такова терзание на естетическото чувство.
  • #24
    2 rate up comment 5 rate down comment
    sdgdfh ( преди 10 години )
    Znachi dvigatel ot bmw preraboten ot yamaha i slojen v toyota meshena troshia.
  • #23
    7 rate up comment 5 rate down comment
    До долния ( преди 10 години )
    я пък ти кажи кой хибрид на трошота може да се нарече "спортен" - на приус ли, на рав4 ли или на лексъс дето със зор вдига 220км/ч!?
  • #22
    5 rate up comment 8 rate down comment
    До АЛУДИ ( преди 10 години )
    Я кажи кой хибрид на Тойота е в БМВ? Ха ха на Приус ли? На РАВ ли? На Лексус ли? Аз ще ти кажа, НИТО ЕДИН!
  • #21
    5 rate up comment 2 rate down comment
    Анонимен ( преди 10 години )
    Иначе от VAG имат и *** който се монтира само на бугати.
  • #20
    7 rate up comment 2 rate down comment
    Анонимен ( преди 10 години )
    Двигателите на Ауди (R5, V6,V8, V10, W12) са си на ауди - те са конструктивно различни и не се монтират на VW с изключение на Phaeton и Tuareg които се позиционират по друг начин. Двигателите на VW към момента са най много 4 цилиндрови и се използват и в АУДИ
  • #19
    5 rate up comment 7 rate down comment
    .!. ( преди 10 години )
    Порше ама друг път, най обикновени *** са трошльотките, *** предизвикващи ЦУНАМИТА от СЕРВИЗНИ АКЦИИ. Тая като я гледам още преди да тръгне ще мине през 5-6 и после на излизане па ше се отвори я ер бег, я ще се натисне газта и щи са врежи в билборд.....
  • #18
    2 rate up comment 5 rate down comment
    Анонимен ( преди 10 години )
    В дизайна на това на снимката няма замесени японци. Колата е разработена от американци. Пуснете си филмчето за този прототип. Все пак това е концептуален модел, не очаквайте нещо извън земно от серийния, все пак говорим за Тойота.
  • #17
    5 rate up comment 4 rate down comment
    АЛДИ ( преди 10 години )
    На това му слагат Мковия двигател (в настоящите м3/м4)... и става "страшно".
  • #16
    6 rate up comment 4 rate down comment
    АЛДИ ( преди 10 години )
    А сега си обяснете думите "Тойота и БМВ съвестно разработват хибридни системи"