IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Chernomore

Розберг с първа победа във Формула 1 за сезона

Германецът успя да се пребори с шампиона Люис Хамилтън

Розберг с първа победа във Формула 1 за сезона

Нико Розберг записа първа победа за сезона във Формула 1, след като спечели Голямата награда на Испания. Така германският пилот на Mercedes AMG прекъсна серията си от 6 старта без победа в шампионата.
Розберг с първа победа във Формула 1 за сезона
За последно Нико финишира като победител в Бразилия в предпоследния старт миналата година. След това доминацията на неговия съотборник Люис Хамилтън (Вбр), който спечели и титлата, бе прекъсната единствено от Себастиан Фетел (Гер) с Ferrari. Немецът успя да вземе победата във втория старт тази година.

Все пак Хамилтън финишира втори в Испания и остава начело в класирането. В Испания Люис бе по-слаб от Розберг и в квалификациите за място. След старта Нико успя да удържи първата си позиция, докато шампионът бе изпреварен от Фетел. Все пак благодарение на перфектната тактика на екипа на Mercedes AMG на финала Хамилтън бе втори, докато Фетел завърши трети.

Четвърти се класира Ватери Ботас (Фин, Williams), който успя да удържи тази позиция в битка с Кими Райконен (Фин, Ferrari). Шести финишира другият пилот на Williams – Фелипе Маса (Браз). Местният любимец Фернандо Алонсо (Исп, McLaren) за ужас на феновете отпадна заради технически проблем.

В класирането води Хамилтън със 111 т., докато Розберг вече е втори с 91. На трето място е Фетел с 80, докато четвъртият – Райконен, има 52. Пети и шести са Ботас и Маса съответно с 42 и 39. Следващият кръг от първенството е за Голямата награда на Монако на 24 май.

Снимка: Mercedes AMG

 

0 от 500
  • #9
    4 rate up comment 1 rate down comment
    Анонимен ( преди 10 години )
    Макларън си вкараха автогол с тея двигатели на хонда!Не вървят и туй то!
  • #8
    5 rate up comment 0 rate down comment
    Анонимен ( преди 10 години )
    Формула Е е интересна, но едва ли в близките години Ф1 ще си отиде. Звука на тролей не може да се сравни с този от Ф1, особено на живо, макар че вече са като косачки. Скоростите са различни,въобще всичко...
  • #7
    10 rate up comment 5 rate down comment
    Анонимен ( преди 10 години )
    Макларън да бяха взели двигатели от Рено а не от високо технологичната Хонда
  • #6
    4 rate up comment 7 rate down comment
    Poweeeeer! ( преди 10 години )
    To защото Mercedes когато се върнаха във F1, още от първия старт взеха да печелят и хич не се чуепха.Колко ограничени хора има, не е истина.
  • #5
    3 rate up comment 7 rate down comment
    Митко ( преди 10 години )
    Аз пък в събота гледах Формула Е в Монако. *** кефа беше! Много се радвам, че са направили този шампионат, та да можем да погледаме хубави състезания най-накрая. Само гледайте как в близките години Ф1 отива на кино!
  • #4
    10 rate up comment 3 rate down comment
    Анонимен ( преди 10 години )
    Макларън-Хонда ще вземат точки ако отпаднат Мерцедес и Ферари
  • #3
    7 rate up comment 4 rate down comment
    Анонимен ( преди 10 години )
    Типичните хейтърски коментари: 1 2 и 3
  • #2
    6 rate up comment 10 rate down comment
    Анонимен ( преди 10 години )
    Типичните хейтърски коментари: 1 и 2...По темата: тази година може и да не му върже на Хамилтън. Аз лично бих се радвал Ферари да печели повече, въпреки че не се кефя на Фетел. Относно Макларън-Хонда: ще почнат и някоя друга точица да вземат, но за нещо по сериозно ще им трябва поне година.
  • #1
    10 rate up comment 5 rate down comment
    Анонимен ( преди 10 години )
    оризарите ще могат ли да се преборят поне с рено?