IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Chernomore

Hyundai направи хечбек с 300 к.с. и задно предаване

При прототипа RM15 двигателят е в средата на шасито

Hyundai направи хечбек с 300 к.с. и задно предаване

Корейският производител Hyundai представи експериментален хечбек RM15 (Racing Midship 2015) със средно разположение на двигателя и задно предаване. Мощността на задвижващия агрегат е 300 к.с., а самият автомобил е продължение на концептуалния прототип Veloster Midship.
Hyundai направи хот-хеч с 300 к.с. и задно предаване
Разработката на RM15 е дело на подразделението N Performance, което се занимава със създаването на спортните модификации на моделите на Hyundai. Хечбекът е в стила на състезателните машини на марката и най-вече в този на Hyundai i20, с който компанията участва в световния рали-шампионат (WRC).

Дължината на прототипа е 4220 мм, височината – 1340 мм, а широчината – 1865 мм. Разстоянието между двете оси е 2650 ммм. В основата на машината е алуминиева конструкция, към която са прикачени пластмасови панели, армирани с въглеродни нишки. Теглото на автомобила в сравнение в с предшественика му е намаляло със 195 кг. – до 1260 кг. А разпределението на масата между двете оси е 47:53 в полза на задната.

Хечбекът се задвижва от 2,0-литров бензинов турбо-мотор с 4 цилиндъра, разположен между седалките и задния мост. Двигателят, който работи в комбинация с 6-степенна механична скоростна кутия, развива 300 к.с. и 383 Нм, достъпни при 2000 об/мин. Ускорението от 0 до 100 км/ч отнема 4,7 ескунди.
Hyundai направи хот-хеч с 300 к.с. и задно предаване
Представителите на Hyundai засега отказват да коментират възможността за появата на подобен автомобил в серийно производство, но това е твърде вероятно. Съвсем наскоро в Южна Корея бе забелязан тестови прототип на Veloster със средно разположение на двигателя.

Снимки: Hyundai

0 от 500