IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Chernomore

Вторият Phaeton хвърля ръкавица на S-Class

Седанът ще получи пневматично окачване и автопилот

Вторият Phaeton хвърля ръкавица на S-Class

Новото поколение на Volkswagen Phaeton ще може да се похвали с най-високите технологии в автомобилостроенето и ще стане еталон в класа си. Това съобщава изданието Auto Motor und Sport, според което моделът ще превъзхожда лидера в сегмента Mercedes-Benz S-Class.
Вторият Phaeton ще хвърли ръкавицата на S-Class
Появата на втората генерация на автомобила все още не е потвърдена официално от компанията Volkswagen, но според информациите нейната разработка вече е приключила. Засега обаче германците не бързат с пускането на модела, тъй като първото поколение на колата се продава добре в Китай и възможностите му още не са изчерпани.

Информатор на изданието твърди, че седанът ще бъде с напълно нов тип каросерия, която ще бъде направена изцяло от олекотени материали. Моделът ще получи пневматично окачване, което с помощта на специални камери и сензори ще скандира пътната настилка и ще настройва шасито спрямо нея. С подобна технология разполага и флагманът на Mercedes-Benz.

Друга новост при Phaeton ще бъде автопилотът, който ще работи при скорост до 60 км/ч и ще може самостоятелно да извършва изпреварвания. За целта седанът ще бъде оборудван с най-новите компютърни системи, които ще работят и в още едно направление – икономията на гориво. Затова и моделът ще се предлага основно в хибридна версия с възможност за зареждане от електрическата мрежа.
Вторият Phaeton ще хвърли ръкавицата на S-Class
Очаква се автомобилът на Volkswagen освен много луксозен, да бъде и доста скъп. В компанията са убедени, че подобен ход е полезен най-вече за пиара на марката. Доколко това е вярно, ще се разбере през 2016 г., когато вторият Phaeton трябва да излезе на бял свят.

Снимки: Volkswagen

 

 

Тагове: Volkswagen Phaeton
0 от 500
  • #6
    18 rate up comment 3 rate down comment
    ... ( преди 11 години )
    Хубави джанти са направили, с изместен център. Нямаше да се сетя, че може да са така.
  • #5
    15 rate up comment 6 rate down comment
    Анонимен ( преди 11 години )
    с помощта на специални камери и сензори ще "скандира пътната настилка" - ама какво ще скандира; "ДУпка Дупка!" ли"Появата на втората генерация на автомобила все още не е потвърдена официално" - гоуфа могат да го обновяват през 2 години защото и без това е достатъчно скучен и безличен а това не смеят да го пипнат вече 10 години
  • #4
    26 rate up comment 16 rate down comment
    до: Nev ( преди 11 години )
    Само електрониката да им е слаба страна с мед да ги намажеш. Всъщност те имат ли силна страна в нещо!? Освен в пропагандата и лъжите за друго не се сещам.
  • #3
    22 rate up comment 14 rate down comment
    Анонимен ( преди 11 години )
    ВАГ, винаги са го докарвали на картинки и рисунки. Майстори са в това. Също са майстори в каталожните данни, но в реалните никакви ги няма. Гръмките приказки, че някоя ВАГ щяла да има най-високите технологии сме ги чували. Тази мантра не се ли изтърка вече и не се ли разбра, че техните най-високи технологии са карциногенни, пушещи и тракащи. Може и малко асфалт да му турят за по-добро уплътнение, а окачването, ако е спортно то ще е с колани хахаха...
  • #2
    14 rate up comment 8 rate down comment
    Nev ( преди 11 години )
    Ами добре, само да не се окаже поредната порция Ще, Ще, Ще! Инъче, на Вагените едно от сабите места е точно електрониката, а сега ще слагат най-новите комютърни с-ми, поне според Аутомедия, така че ще бъде интересно да видим, какво ще излезе!
  • #1
    9 rate up comment 9 rate down comment
    Georgi ( преди 11 години )
    Подозрително еднакъв с новия Съпърб, поне на рендер картинките.