Maserati не планира да пуска модели, които са по-малки и по-евтини от седана Ghibli. Това съобщи изданието Motoring, което цитира генералният мениджър на австралийския офис на компанията Глен Сили..jpg)
Топ мениджърът е категоричен, че няма да има по-малки версии нито на седана Ghibli (на снимката), нито на кросовъра Levante, който трябва да се появи през 2015 г. По този начин Сили опроверга появилите се твърдения, че Maserati работи върху компактен всъдеход, който ще раздели платформата си с новия Jeep Cherokee.
Сили допълни, че компанията постепенно променя статута си от „екзотичен“ на „ексклузивен“ производител и това се дължи на ръста в продажбите, който записва. През миналата година Maserati е продала 15 700 автомобила, но целта е през 2018 г. тази бройка да достигне до 75 000 и да се ограничи именно на тази граница.
Очакванията са подобен резултат да бъде записан най-вече благодарение на бъдещия Levante. Проучванията показват, че едва 20% от клиентите на модела ще изберат дизеловата му версия, която ще се предлага с 3.0-литров V6 с мощност 275 к.с.
Бензиновите модификации на кросовъра, който ще заимства голяма част от компонентите си от седаните Ghibli и Quattroporte, ще бъдат с 3.0-литров бензинов V6 (410 к.с.) и 3.8-литров V8 (530 к.с.). Година след Levante компанията ще пусне и спортния Alfieri, който ще се предлага като купе и кабриолет.
Снимка: Maserati


0