
Японската компания Mitsubishi отбеляза 40-тата година от стъпването си на пазара във Великобритания със специален модел. Това е Lancer Evolution X FQ-440 MR, който ще бъде достъпен единствено за клиентите на Острова.
Снимка: Mitsubishi
Доработеният Lancer Evolution X е наличен единствено в бял цвят - Frost White, като разполага с би-ксенон фарове и ковани джанти BBS с размер 18 инча. За интериора пък са подбрани екстри като спортни седалки Recaro, спортен волан, GPS навигация, аудиосистема Rockford Fosgate и др.
Под капака на Lancer Evolution X FQ-440 MR работи познатия 2.0-литров мотор с четири цилиндъра. В този случай обаче двигателят е оборудван с турбини HKS, нови горивни инжектори, специална изпускателна система и препрограмирано ECU. Резултатът е мощност от 440 к.с. и 560 Нм въртящ момент.
Динамичните характеристики на тази версия не се съобщават, но става ясно, че Lancer Evolution X FQ-440 MR е наличен единствено във версия с автоматична скоростна кутия. При версията FQ-400, която разполага с 400 к.с., ускорението от място до 100 км/час отнема 3.8 сек.
Юбилейният модел разполага също така със спирачна система Alcon, койловъри Eibach и система, с която могат да се измерват времена на обиколки или да се записват подробности за стила на шофиране, производителността на двигателя, състоянието на системите и др.
Mitsubishi Lancer Evolution X FQ-440 MR ще бъде произведен в къса серия от само 40 бройки. Цените стартират от 50 000 британски лири (приблизително 60 000 евро).