IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Chernomore

Производителите от Германия връщат наградите на ADAC

Причините са съмнения за фалшификации на гласуванията

Производителите от Германия връщат наградите на ADAC

Автопроизводителите от Германия - Daimler, BMW, Porsche и Volkswagen, ще върнат наградите „Жълт ангел” на организацията, която ги връчва – немския автомобилен клуб ADAC. Те са взели това решение след скандала, избухнал заради фалшификации на резултатите от гласуването за „Най-добър автомобил на Германия за 2013 г”, съобщава Deutsche Welle.
Производителите от Германия връщат наградите на ADAC
Представители на компаниите обявиха, че наградите имат смисъл само тогава, когато напълно обективно отразяват общественото мнение. В същото време манипулацията при преброяването на гласовете, в която бе уличен ADAC, сериозно е подкопала доверието към най-големия автомобилен клуб в Европа.

Скандалът избухна през януари, когато се оказа, че от ADAC са увеличи близо 10 пъти гласовете на победителя в конкурса Volkswagen Golf. Оказва се, че манипулацията е засегнала всички участници, тъй като бе обявено, че са гласували 300 000 души, а реално те са били едва 70 000.

Освен това се разбра, че това съвсем не е първият подобен случай. Одиторската компания Deloitte разкри, че фалшификациите вървят от няколко години. Представители на ADAC са давали наставления на свои членове как да гласуват, а след това са разменяли местата в крайното класиране на един или друг модел. Грешките са били допускани не само умишлено, но по технически причини.

Снимка: ADAC
 

Тагове: ADAC
0 от 500
  • #6
    21 rate up comment 4 rate down comment
    Анонимен ( преди 11 години )
    Въпросът не е в Тойота или друга фирма . Въпросът е че тези трите много бели са направили . Всеки трябва да си плати щом е нарушил законите . Но тъй като тук манипулацията е за Милярди законът трябва да е най строго приложен за да не се повтаря никога повече това .И ние потребителите да не бъдем повече лъгани и купуваики нещо да знаем че е наистина добро
  • #5
    21 rate up comment 4 rate down comment
    Анонимен ( преди 11 години )
    Представете си тогава на трите немски автопроизводителя каква трябва да е глобата . Минимум 100 пъти по голяма .
  • #4
    40 rate up comment 8 rate down comment
    Анонимен ( преди 11 години )
    Истината е че трите немски фирми трябва да бъдат съдени и наказани жестоко . Замислете се колко щети са нанесли на другите автопроизводители . 20 години чрез подкупи и лъжи успяха да променят пазара на коли промиха мозъците на много хора . Загубите са огромни за другите фирми . Затова се спря развитието на автомобилите и караме старите *** . Парите отидоха във фирми с най малко развити и скъпи технологии спря се развитието на най добрите. Сегашните коли можеше да ги караме преди 10 години
  • #3
    12 rate up comment 20 rate down comment
    до Дошо ( преди 11 години )
    Немските производители си връщат НАГРАДИТЕ, а японските автомобилите в сервизите. И шампион отново е Тойота. С тази разлика,че жълтурите не могат да върнат ЖИВОТА на хората,които са загинали заради тяхните дефектни коли.
  • #2
    26 rate up comment 32 rate down comment
    Анонимен ( преди 11 години )
    Японците обаче си правят пас. Колко ги хвалеха АДАК, надеждни били РАВ-4 това, онова. Сега обаче пасуват. Немците са се отвратили и връщат наградите, японците ще си се кичат още. Всички класации са платени. И това е очевидно. Можем да видим моделите на Тойота и Сцион, едни и същи коли от една и съща марка произвеждани в заводите на Тойота от работници на Тойота а Сцион винаги на последно място по надеждност а Тойота на първо. Е как една и съща кола хем е най-ненадеждна, хем най-надеждна? _ $$$
  • #1
    44 rate up comment 9 rate down comment
    Анонимен ( преди 11 години )
    Това е истината за немското. Интересно защо не разследват производителите също. Този който подкупва има еднаква вина както този който взема подкупа. Само някой да не вземе да ми обяснява че са го правили просто така от патриотизъм. А какво стана с разследването и на печатните медии. Май там ги покриха нещата. Манипулирането и лъжите там са още по големи.