IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Chernomore

Ford пуска 15 нови модела в Европа за 5 години

Първият от тях ще бъде кросовърът EcoSport

Ford пуска 15 нови модела в Европа за 5 години

В следващите пет години Ford ще пусне на европейския пазар 15 нови модела, съобщи един от шефовете на американския концерн Стивън Одел пред британското издание Autocar.
Ford пуска 15 нови модела в Европа за 5 години
По думите на Одел, повечето от новите модели ще бъдат оборудвани с двигатели, произведени във Великобритания, което се превръща в тенденция за Ford. Според предварителните очаквания, в следващите няколко години една трета от двигателите на Ford ще бъдат асемблирани в Европа. Очаква се още, в идните месеци Ford да инвестира огромна сума в разработката на нови технологии и наемането на висококвалифицирани инженери.

По-късно през годината, на европейския пазар ще започнат продажбите на компактния кросовър Ford EcoSport. Всъдеходът е построен на базата на Fiesta и ще се предлага с 1.0-литров турбо мотор от екологичното семейство EcoBoost. Агрегатът развива 125 к.с. и ще се предлага редом с по-големия 1.5-литров бензинов двигател с мощност 110 к.с. Гамата ще включва и дизелов мотор – 1.6 литра и мощност от 90 к.с.

От Ford разглеждат и възможността за пускане на серийна версия на седана Escort, който бе показан на изложението в Шанхай през април. Ако бъде взето подобно решение, продажбите на модела в Европа и Азия ще стартират едновременно.

Още в началото на 2014, американският производител ще започне и доставките за Европа на кросовъра Edge, както и на спортното купе Mustang.

Снимка: Ford

Тагове: ecoboost ecosport
0 от 500