IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Chernomore

Infiniti тръгва по стъпките на AMG

Японският производител привлича пилоти от Формула 1 за разработване на моделите си

Infiniti тръгва по стъпките на AMG

Infiniti смята да последва примера на AMG и да привлече пилоти от Формула 1 за разработването на своите спортни модели. Германската компания, която е част от Mercedes-Benz, взе на работа пенсиониралия се Михаел Шумахер, а японците ще заложат на действащите пилоти от тима на Red Bull – Себастиян Фетел и Марк Уебър.
Infiniti тръгва по стъпките на AMG
Според ръководството на Infiniti помощта на двамата ще бъде особено ценна за създаването на машини, които да могат успешно да се борят със спортните подразделения на Mercedes-Benz – AMG, и на BMW - M GmbH.

„Искаме да използваме пилотите, за да подобрим динамичните характеристики на нашите автомобили – коментира Андреас Сигъл, който отговаря за връзките между Infiniti и Red Bull. – Можем да използваме опита на отбора от Формула 1 в областта на аеродинамиката и използването на леки материали, за да се доближим до моделите на AMG, quattro и M GmbH. Затова за нас мнението на пилотите е много важно. Себастиян тества FX, а Марк – M27, като и двамата споделиха впечатленията си. Ние обаче искаме да ги запазим и да ги ползваме и за бъдеще.”

За първи път за възможността за пускането на съвместен модел на Infiniti и Red Bull се заговори през 2011 г. Тогава се появиха твърдения, че компанията и тимът от Формула 1 ще произведат през 2013 г. „много мощен пътен автомобил”. Засега това не е факт, но също през 2011 г. японците показаха Infiniti FX Sebastian Vettel Concept (на снимката), наречен на световния шампион. А през миналата година този автомобил се появи и в серийно производство.

Снимка: Infiniti

Тагове: Red Bull
0 от 500
  • #5
    6 rate up comment 2 rate down comment
    Чети,бе Дошо! ( преди 12 години )
    ..."за да се доближим до моделите на AMG, quattro и M GmbH."По стъпките на немските премиум марки, а не по тези на Toyota/Lexus или Kia/Hyundai
  • #4
    1 rate up comment 2 rate down comment
    MUKITIGARA ( преди 12 години )
    DOBRO UTRO INFINITI SEGA SE SETIHTE DA PRAFVITE TAKIVA KOLI APUK SEGA SUZDAVAT 4UDOVI6TA TAKA 6TE VIDIM KVO STAAAAAAA
  • #3
    2 rate up comment 0 rate down comment
    raptor ( преди 12 години )
    nali 6tqha da q zakrivat? mnogo protivore4ivi informacii. Predi 1 mesec tuka pi6e6e 4e 6e q zatvarqt...
  • #2
    6 rate up comment 1 rate down comment
    ЦЕЦО ( преди 12 години )
    страхотна марка мисли и деиства!
  • #1
    5 rate up comment 8 rate down comment
    Fenix ( преди 12 години )
    Евтин рекламен трик. И как точно Фетел и Уебър ще помагат при разработката на колите след като от февруари до декември са заети с тестове и състезания от Ф1!? Освен това огромната част от аеродинамиката на Ф1 е неприложима в нормалните коли. Точно от това се оплакаха от Ферари, защото парите вложени във Ф1 нямат възвращаемост в серийните им модели. Инфинити просто се лепнаха за силните на деня. Преди време искаха да ребрандират двигателите на Рено от Ф1 като техни, но ФИА им отказа, сега пък тов