IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Chernomore

Volkswagen показва новия Golf R на 11 февруари

Очаква се машината да разчита на двигател с мощност 290 к.с.

Volkswagen показва новия Golf R на 11 февруари

На официалния интернет-сайт на Volkswagen R GmbH започна обратното броене до премиерата на новия VW Golf R, която трябва да се състои на 11 февруари. Машината бе наречена „frozen beast”(замразения звяр), като е скрита зад замръзнало стъкло, което с всеки изминал час се размразява.
Volkswagen показва новия Golf R на 11 февруари
Първоначално германците ще покажат само прототип на модела, докато официалната премиера най-вероятно ще бъде по време на изложението във Франкфурт през есента. Очакванията са Golf VII R да разчита на съшия агрегат, с който бе обзаведен хечбекът Audi S3. Това е 2.0 литров, 4-цилинидров мотор с мощност от около 290 к.с. и въртящ момент от 380 Нм. Скоростните кутии вероятно ще бъдат две – 6-степенна механична или автоматична с два съединителя.
Volkswagen показва новия Golf R на 11 февруари
Благодарение на мотора и новата системата за задвижване на четирите колела, както и на олекотената платформа MQB, автомобилът ще бъде доста по-бърз и по-експлозивен от своя предшественик (на снимката е предишната версия). Очаква се новият Golf R да ускорява от 0 до 100 км/ч за под 5 секунди, а максималната му скорост да бъде ограничена по електронен път на 250 км/ч.

Снимки: Volkswagen R GmbH

0 от 500
  • #37
    6 rate up comment 23 rate down comment
    Анонимен ( преди 13 години )
    А това в движение ли е?
  • #36
    10 rate up comment 20 rate down comment
    Анонимен ( преди 13 години )
    Смешен си. Честно казано ми е жал за теб... да казваш че напудрена трошьота-боклуксус, маздичка или хондичка са удоволствие от шофиране е срамно... това означава да си роден на село с 20ст в джоба и никога да не си се качвал на немски луксозен автомобил...
  • #35
    11 rate up comment 22 rate down comment
    Анонимен ( преди 13 години )
    Я СЕ СКРИЙТЕ С ТЕЗИ КОРОЛИ,АВЕНСИСИ И ДР ***,БЕ!ШШШШШШШШШШ АЛОООО ДОБРЕ ЛИ СТЕ ВЕ ГОЛФА СЪЗДАВА ТОЗИ КЛАС И ВСИЧКИ СИ СВЕРЯВАТ ЧАСОВНИЦИТЕ СПРЯМО НЕГО !ЯСНО?
  • #34
    10 rate up comment 23 rate down comment
    Анонимен ( преди 13 години )
    Как 2 секунди бе ти ДА не милсиш че ЛФА ускорява под 3 секунди ха ха ха толкова си *** че дори не знаеш какво е ускорението на ЛФА. Голфа ще е под 5 секунди и ще е само с 10 пъти по ниска цена, 10 пъти по-голям комфорт, 4Х4 и 10 пъти пъти по-нисък разход както и вероятно с 10 пъти повече екстри.
  • #33
    4 rate up comment 11 rate down comment
    Анонимен ( преди 13 години )
    Ето ти линк: http://3e-news.net/show/8827_chudoto%20porshe%20918%20spaidyr%20%20_bg/
  • #32
    9 rate up comment 21 rate down comment
    Анонимен ( преди 13 години )
    Ако трошьота е космически кораб просто няма какво да коментираме повече. Ти явно си с 0гр мозък и най-добре да се гръмнеш. Такъв *** никога няма да може да проумее истината за автомобилите и що е то удоволствие от шофиране...
  • #31
    2 rate up comment 5 rate down comment
    Анонимен ( преди 13 години )
    Еми ти ако си толкова ***, че и това не можеш да си намериш аз ли да ти търся. Тука в Аутомедия беше публикувано още преди 2г.
  • #30
    11 rate up comment 20 rate down comment
    Анонимен ( преди 13 години )
    Абе незнам колко е безличен Голф ама Тойота в този клас и около него няма нищо с което да се противопостави. Напротив Този Голф може би ще е само секунда по-бавен в усксорението от Лексус ЛФА. И най-смешното е че във всеки клас ФВ ще опердаши аналогичните модели на Тойота. Поло Р20, ще се гаври с Ярис, Голфа ще клати Королата и Ауриса, Пасата с 300к.с. ще направи за смях Авенсиса, Мощните мотори на Туарега ще накарат шофьора на Ланд Крузера да си помисли че е спрял на пътя. Трошльота е жалка.
  • #29
    9 rate up comment 20 rate down comment
    Анонимен ( преди 13 години )
    Странно как 918 не се продава, когато модела е разпродаден още през 2011г. Вече и да иска някой да си купи не може защото е лимитирана серия от 918 бройки. Дошо естествено няма как да знае това и още чака офертите кога ще излязат ха ха ха пълен *** ха ха.
  • #28
    8 rate up comment 18 rate down comment
    трошьота=срам ( преди 13 години )
    Ейй, няма да мине ден без миризмата да омирише всяка свястна тема с боклучивите си хвалби за трошьота. Миризма, защо не си пишеш ла*ната по темите за японските ***?! Тук хората се интересуват от истинските автомобили, не от скапаните японски трошки с дизайн изостанал с 10 години и мотори от преди 20... ако това са коли, здраве му кажи...