IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Chernomore

Audi Q2 ще дебютира в Париж

Кросовърът ще се предлага в 2 бензинови, 3 дизелови и 1 хибридна версии

Audi Q2 ще дебютира в Париж

Интернет-изданието Autoforum разпространи информация за компактния кросовър Audi Q2, който ще бъде най-малкият всъдеход в моделната гама на германския производител. Дебютът на автомобила, който ще бъде показан първоначално само като концептуален модел, ще бъде на предстоящото изложение в Париж.
Audi Q2 ще дебютира в Париж
Неофициално изображение: Car Magazine

В серийно производство машината ще бъде пусната през 2015 г. Новият модел ще се казва Crosslane Coupe и ще бъде построен на новата модулна платформа на Volkswagen - MQB. Габаритите на кросовъра са 4250 мм дължина, 1900 мм широчина и 1500 мм височина. Разстоянието между двете оси ще бъде 2550 мм.

Автомобилът ще се предлага с хибриден агрегат включващ 1.5 литров трицилиндров бензинов двигател с мощност от 132 к.с., електромотор (116 к.с.) и комплект литиево-йонни батерии (20 кВт). Двигателят с вътрешно горене ще се използва само за зареждане на батериите по време на движение, като само на електричество пробегът ще бъде около 130 км.

Освен това кросовърът ще се предлага с 2 бензинови и 3 дизелови двигателя с мощност между 120 и 180 к.с. Те ще могат да се комбинират както с 6-степенна механична скоростна кутия, така и със 7-степенна роботизирана S tronic. Моделът ще се предлага както с предно предаване, така и с задвижване на четирите колела.

Очаква се серийната версия на Crosslane Coupe Q2 да бъде във вариант с 5 врати, като решението за това ще бъде взето от ръководството на Audi в края на годината.
 

0 от 500
  • #29
    1 rate up comment 1 rate down comment
    Анонимен ( преди 13 години )
    Той фистинга мисли, че трябва да се доплаща защото така се прави при евтините марки. Той изобщо няма представа какво е офроуд пакет видял е някъде А4 allroad или А6 allroad и си е помислил, че и при Ауди гъбаркат клиентите си за поя за брони и калници ха ха. Да ама не!Това не са смотана евтина марка.Дошо-Фистинга пак се изложи с бедни познания за коли. Ама то като цял живот буташ евтина щайга винаги ставаш за смях. поне ако си мълчеше и не се правеше на професор нямаше да разберем колко е глупав
  • #28
    1 rate up comment 1 rate down comment
    Анонимен ( преди 13 години )
    хааа толкова си *** че нямам думи ха ха хааа. Нали ти казах при абсолютно всички премиум марки при проходимите модели това е офроуд пакет, това че ти не вярваш и дори нямаш грам представа как да влезеш в сайта на премиум марките и да го видиш а и явно те е срам да влезеш в магазин на Ауди да попиташ, май си притеснен че като ти видат клошарския вид ще те изгонят като мръсно коте. Този пакет покрива, калници,прагове предна и задна броня за да не се драска боята по черни пътища и пр. за двигателя.
  • #27
    2 rate up comment 1 rate down comment
    Анонимен ( преди 13 години )
    Офроуд пакет друг път.На А4 и А6 също е така!Ако не си платиш да са в цвета на купето получаваш голи пластмаси.
  • #26
    1 rate up comment 1 rate down comment
    Анонимен ( преди 13 години )
    Не е вярно, че се доплаща за цвят на калниците а напротив доплащасе за тези протектори, които са сложени на модела на снимката. Това е офроуд пакет. Мисля че само при Ауди Оллроуд са стандарт. Някой хора са толкова ***, че нямат елементарни познания. То верно, че това е само при премиум автомобилите и човек, който кара само евтини марки няма как да го знае, но поне като си знаят какви бараки карат, къде са тръгнали да коментират големите, че чак и да се възмущават ха ха ха рядка тъпота, евала.
  • #25
    0 rate up comment 1 rate down comment
    бъчваря ( преди 13 години )
    Абе анонимния! Това за някои означава офроуд и спорт. И аз не мога да го приема много, но е така. Като не искаш да доплащаш за цвят, поръчай си черна.
  • #24
    1 rate up comment 2 rate down comment
    до предния ( преди 13 години )
    Ти, глупаче, кога си ходил за нов автомобил?! На ясно ли си, че можеш да си купиш и S classe и без ксенони?!
  • #23
    5 rate up comment 6 rate down comment
    Анонимен ( преди 13 години )
    Само забележете псевдопремиум марката Алуди в какъв вид предлага моделите си дори след 17години от излизането на модела А4.Праговете и долната част на броните са небоядисани.За да са в цвета на купето трябва да си доплащаш.*** невероятната екстра.Смешна, смешна фирмичка фирмичка?
  • #22
    4 rate up comment 3 rate down comment
    бъчваря ( преди 13 години )
    Каква бе целта на това плюене не разбрах. Системи 4х4 има много преди 1980 година, дори от бившия Съветски Съюз. Нито Субару е открило топлата вода, нито Ауди. Това Q2 ми харесва, както и доста от останалите модели в тоя почти нов клас. Сега пак някой ще каже, че японците от години произвеждат подобни малки модели. да, произвеждат, ама за тях са си големи поради ниския им ръст. За нас обаче са си малки. Това е съвсем различно измерение и насока в автомобилостроенето.
  • #21
    7 rate up comment 5 rate down comment
    Анонимен ( преди 13 години )
    Ех, тия немци, големи изобретатели бе! Да сте чули французи да се хвалят че са изобретили автомобила? Да сте чули унгарци да се хвалят че са изобретили електромотора и електромобила? Няма и да чуете. Защо? Заощото не страдат от немските комплекси.
  • #20
    4 rate up comment 3 rate down comment
    Абсолютише анонимише ( преди 13 години )
    Немски коли е нормално да харесваш,но не и така яростно да защитаваш, а харесващите японските по-скоро им се възхищават на упоритостта да въвеждат новостите в дизайна,техниката и надежността,станала синоним за японското производство въобще.