IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Черно море

Триумф за Audi на "24 часа на Нюрбургринг"

Audi R8 LMS Ultra завоюва първите две места.

Триумф за Audi на

Този уикенд Audi завоюва своята първа победа в състезанието за издържливост "24 часа на Нюрбургринг". Победата на немците бе дори по-голяма, тъй като те успяха да завземат първите две места в надпреварата, която се провежда вече 40 години.
На първо място завърши състезателното R8 LMS Ultra на Audi Sport Team Phoenix. 3 минути и 35 секунди след него, 155-те обиколки затвори и R8 LMS Ultra на Team Mamerow Racing.
Трети в надпреварата, на 11 минути и 33 секунди разстояние, завърши автомобилът на Mercedes-Benz. Четвъртото място пък зае състезателното BMW, което финишира на една обиколка зад първенеца. Петото място грабна отново Audi със закъснение от 4 обиколки. Още два автомобила Audi R8 LMS Ultra взеха участие в надпреварата, но заради катастрофи, те завършиха на 17-то и 32-ро място.

Шестото място остана за Porsche, седмото, осмото и деветото заеха автомобили на BMW, а челната десетка затвори Mercedes-Benz.

Тагове: audi r8 lms ultra