IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Chernomore

Третото поколение на Audi A3 - официално

Изборът на двигатели засега е 4 бензинови и 2 дизела

Третото поколение на Audi A3 - официално

Компанията Audi представи на откритото днес в Женева изложение новото поколение на хечбека A3. Автомобильт е получил ново лице, но добре познат силует.

Новото А3 следва дизайна на показаните през последната година обновени модели на Аudi. То е лесно разпознаваемо по радиаторната решатка, оптиката и задните светодиодни светлини. Основните промени са в обновения интериор на салона, където управлението на климатичната система е пренесено на централната конзола. Освен това се появява и голям дисплей на предния панел.

Audi A3 от трето поколение ще се предлага с избор от четири бензинови мотора с мощност от 102 до 211 к.с., а съща така и с два дизелови двигателя. Първият е с обем 1.6 литра и мощност от 105 к.с., докато за втория, който е 2.0 литра, са предвидени 2 варианта - 140 и 180 к.с. Очаква се хечбекът да се появи в "заредена" версия с новия мотор TFSI с обем 1.8 л и мощност от 180 к.с. За тази версия е предвидена 7-степенна роботизирана скоростна кутия S tronic и задвижване на четирите колела.

Хечбекът Audi A3 е първият модел на Volkswagen, построен на принципно новата модулна платформа MQB. На нея ще бъде направен и VW Golf VII, който трябва да видим до края на годината. Благодарение на нея новото А3 е със 70 кг. по-леко.

В списъка на допълнителните опции на новия модел са включени модернизирина система MMI със 7-инчов дисплей и сензорен екран за вкарване на ръкописни букви или числа. Тази система дебютира при последното поколение на седана Audi A8.

Тагове: Audi A3
0 от 500
  • #49
    8 rate up comment 3 rate down comment
    Анонимен ( преди 13 години )
    novata kato...starata
  • #48
    7 rate up comment 3 rate down comment
    zok ( преди 13 години )
    ти си още по-праволинеен,един *** да почне да пише от чужди никове и някой по-*** ще почне да го копира :)
  • #47
    9 rate up comment 3 rate down comment
    Audi-ФЕНЧО ( преди 13 години )
    То и мен ме изписаха дефектен от родилното и като нямаше друго име те записаха като *** Казанлъшки.На 10г. беше кривоглед и куц а после се оказа, че страдаш и от УО/умствена ограниченост/ и ПО/Парична Недостатъчност/, многократно доказана от "писанията" ти тук.Сега бягам бързо от компа който съм заел, че Айшето ти пак ще ме маризи в пощата на Казанлък.
  • #46
    7 rate up comment 6 rate down comment
    jok ( преди 13 години )
    :)) Хехе германците са много праволинейно семе...единиа да не направи нещо и другия не остава по-назад :) Та и на аЛуди работата е такава,само и само да се доближът максимално до БМВ, изоставиха старият А3 и направиха почити дубликат на 1ва серия, дори са му сложили стопове като на 1чка хаха :) Външният вид не ме кефи никак,но поне отпред изглежда много по-зле от БМВто :))От вътре ситуацията пластмаса и изкуствена кожа! На бавареца не му е лош интериора, но и той е менте
  • #45
    6 rate up comment 3 rate down comment
    jok ( преди 13 години )
    толкова неграмотно не пиша,а и такива глупости , безинтересен си
  • #44
    11 rate up comment 2 rate down comment
    КИРИЛ ( преди 13 години )
    Грозно от всякъде
  • #43
    8 rate up comment 3 rate down comment
    КИРИЛ ( преди 13 години )
    Грозно от всякъде
  • #42
    6 rate up comment 4 rate down comment
    hm ( преди 13 години )
    dizainerite mai sa kitaici
  • #41
    9 rate up comment 5 rate down comment
    jok ( преди 13 години )
    кола като коладизайнът е откраднат оттук оттамдвигателите се чува напоследък, че са много злекато материали - много над ценатапроблем за България - кофти лизингови схемиизвод - немаш ли пари да я купиш от раз -> не се хващай. харчат супер много - базовия 1.6 не пада под 17 на градско - дори е около 19.горното важи и за фолксваген.
  • #40
    7 rate up comment 5 rate down comment
    Audi-неволи ( преди 13 години )
    Имам актуалното Audi А4.Още на първия месец от магазина или 1100 км заминаха биалтките-фабричен дефект- смениха ги,след 2 месеца близо 2000 км задни амортисьори-задни-пак фабричен дефектслед 4 месеца или общо 7 изминали от покупката таблото угасна - смениха го. сега зимата в студа вратите едва се отваряха-замръзваха им механизмите! преди 1 седмица замина едната дюза! Колата е на 15 000 км !постоянно нещо не работи по цд-то и борд компа.... ами какво да кажа-никога повече Ауди !