IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Chernomore

Третото поколение на Audi A3 - официално

Изборът на двигатели засега е 4 бензинови и 2 дизела

Третото поколение на Audi A3 - официално

Компанията Audi представи на откритото днес в Женева изложение новото поколение на хечбека A3. Автомобильт е получил ново лице, но добре познат силует.

Новото А3 следва дизайна на показаните през последната година обновени модели на Аudi. То е лесно разпознаваемо по радиаторната решатка, оптиката и задните светодиодни светлини. Основните промени са в обновения интериор на салона, където управлението на климатичната система е пренесено на централната конзола. Освен това се появява и голям дисплей на предния панел.

Audi A3 от трето поколение ще се предлага с избор от четири бензинови мотора с мощност от 102 до 211 к.с., а съща така и с два дизелови двигателя. Първият е с обем 1.6 литра и мощност от 105 к.с., докато за втория, който е 2.0 литра, са предвидени 2 варианта - 140 и 180 к.с. Очаква се хечбекът да се появи в "заредена" версия с новия мотор TFSI с обем 1.8 л и мощност от 180 к.с. За тази версия е предвидена 7-степенна роботизирана скоростна кутия S tronic и задвижване на четирите колела.

Хечбекът Audi A3 е първият модел на Volkswagen, построен на принципно новата модулна платформа MQB. На нея ще бъде направен и VW Golf VII, който трябва да видим до края на годината. Благодарение на нея новото А3 е със 70 кг. по-леко.

В списъка на допълнителните опции на новия модел са включени модернизирина система MMI със 7-инчов дисплей и сензорен екран за вкарване на ръкописни букви или числа. Тази система дебютира при последното поколение на седана Audi A8.

Тагове: Audi A3
0 от 500
  • #59
    6 rate up comment 5 rate down comment
    Анонимен ( преди 13 години )
  • #58
    6 rate up comment 6 rate down comment
    IT ( преди 13 години )
  • #57
    8 rate up comment 3 rate down comment
    zok ( преди 13 години )
    Вътре е трагедия, но отвън ми изглежда дори по-елементарно. Вярно на снимки е едно, вътре е друго, но все пак...Абе *** и скъпа кола, не са заложили на дизайна! Може би са бързали, така си мисля... При фейслифта ще се оправи всичко , ... или окончателно ще се ***!
  • #56
    8 rate up comment 3 rate down comment
    jok ( преди 13 години )
    Противоречиви чувства остави в мен! Ако не са тия гадни отвори на решетката, които не играят никаква роля, е една идея по добре от Сандеро на Дачия, но защо не е взаимствано повече от Логан ?! Не ги виждам с тоя кютук! На аудито им се е получило на криво - ляво, тук обаче има нужда от сериозна преработка! Я по - добре да му кажат концепт и да си го зимав за преработка за тяхно добро ще е ! На живо може да и по-зле, да чукаме на дърво.
  • #55
    8 rate up comment 3 rate down comment
    Тончо ( преди 13 години )
    Барнали са поне жабката, много кефи и ме кара в клозета като я знам каква *** е.Духалките на климатика са ги направили като при старите фиати. Преди 14 години като видях за първи път такъв фиат и много ми харесаха кръглите хромирани духалки на климатика, сега виждам че и при А3 са ги откраднали. Новите фарове придават много нелеп вид на колата а отвътре изглежда като Great Wall, но същевременно е с по-лошо качество.
  • #54
    6 rate up comment 2 rate down comment
    zok ( преди 13 години )
    хм ,да бе само не знам кой щеше плаче,ако бях от твоето село...
  • #53
    8 rate up comment 4 rate down comment
    изпатил ( преди 13 години )
    друго си е да си тотален *** и да казваш на черното бялоаз мога да докажа при необходимост мъките и патилата си с дръгливото Audi А4 с документите от сервизати с какво ще подкрепиш думите си ???
  • #52
    8 rate up comment 4 rate down comment
    Audi-ФЕНЧО ( преди 13 години )
    Трябваше да напишеш: неволите с 26 годишното аЛуди 80 на тати или ако искаш 22 годиния голф на Айшето-дефекти.Ама пусто - Ауди мразя! Разбираме зашо: Всеки има мечта недостижима - моята е да изкарам книжка и да карам татевото аЛуди 80 докато не е обрасло напълно с бурени, обозначено с 80,годината най-добра за аЛуди(1980)! )))
  • #51
    5 rate up comment 5 rate down comment
    до zok ( преди 13 години )
    А,ти май се разплака...:)
  • #50
    7 rate up comment 8 rate down comment
    IT ( преди 13 години )
    хахахаха:)) в този червен цвят не ви ли прилича на използвана дамска превръзка....!? :)))))))