IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Chernomore

BMW M6 Coupe ще дебютира в Женева

Новото BMW M6, което ще влезе в продажба през лятото може да се превърне в най-мощното супер-купе в историята на немската марка.

BMW M6 Coupe ще дебютира в Женева

Очаква се M6 Coupe да бъде представено официално през март, на салона в Женева, а кабрио версията да е готова до края на 2012 год.
BMW M6 ще има 4,4 литров V8 би-турбо двигател, взаимстван от М5, който ще му осигурява мощност от 525 к.сили и максимален въртящ момент 678 Нм. Шасито е със заден двигателен мост и е преминало допълнителни тестове и настройки на пистата Нюрбургринг. По информация от BMW,  динамика на купето отговаря отлично на мощността. Новият модел, казват те превъзхожда предшественика си, въпреки че двигателят е радикално променен от V10 на V8. За да бъде намалена общата маса, новата М6-ица ще има покрив и странични панели изработени от карбон, а за да бъде овладяна мощността са предвидени карбоново-керамични спирачни дискове и леки алуминиеви джанти.

От компанията заявяват, че въпреки ясно изявения си спортен характер флагмана от M серията на BMW ще запази качествата си на Гранд турер. „Той си остава кола за ежедневна употреба. И на магистрамата и на пистата ще се чувства като у дома си“, казва представител на баварския концерн. Въпреки, ясно изразения характер на колата, тя не бива да се сравнява с чисто спортните автомобили, като Porsche 911. Все пак М подразделението на  BMW има желание да направи суперкар, на база M-ката, който да е от категорията на Mercedes SLS. За направата на супер спортен автомобил М дивизията трябва да получи зелена светлина от  BMW. Според  шефа по развитието Алберт Бирман,  до момента разговорите за създаване на суперкар са стигали все до задънена улица. Ако от М получат разрешение, имат намерение да превърнат модела в най-яркия спортист от серията до момента.
 

0 от 500
  • #30
    2 rate up comment 2 rate down comment
    Plovdiv ( преди 13 години )
    Знам, че Triforce е смотан селянин с комплекси за произхода си, които избива, но относно БМВ, Мерцедес и задното съм съгласен с него. А иначе Застава имат предно много преди любимите ви марки да преминат на предно, ама не гледам да ги хвалите за това! Ако не е съгласен му предлагам да се дръпнем.
  • #29
    1 rate up comment 2 rate down comment
    Анонимен ( преди 13 години )
    Знам, че Triforce е смотан селянин с комплекси за произхода си, които избива, но относно БМВ, Мерцедес и задното съм съгласен с него. А иначе Застава имат предно много преди любимите ви марки да преминат на предно, ама не гледам да ги хвалите за това!
  • #28
    1 rate up comment 3 rate down comment
    Анонимен ( преди 13 години )
    трябва малко по-агресивно да го направят:)))
  • #27
    4 rate up comment 3 rate down comment
    Triforce ( преди 13 години )
    Абе пич, кво ти пука? Таз година света свършва, а аз още много неща не съм направил в живота си! Много "вървежни" хора завиждат на шматка като мен, да знаеш :) Това е, защото хората не знаят какво искат. Ако ти имаш конкретно и ясно желание и то де удовлетворява, то всичко е наред. Примерно искаш да караш БМВ. Намираш според джоба, стягаш и караш. Но не завиждаш на другите - ти имаш пари за това и искаш тази марка. Ако си уцелил с избора, би трябвало да си доволен и да си гледаш кефа :)
  • #26
    2 rate up comment 6 rate down comment
    Анонимен ( преди 13 години )
    Triforce ти си *** шматката, излагаш се в тоя форум откакто се помня
  • #25
    4 rate up comment 4 rate down comment
    Triforce ( преди 13 години )
    И аз дойдох на работа без проблем и съм със задно предаване :) Не е БМВ, Мерцедес е, ама и БМВ-та съм карал достатъчно. Само старото Е36 беше леко зор. Новите нямат проблеми :)
  • #24
    4 rate up comment 2 rate down comment
    бб ( преди 13 години )
    "...лед калпави шофьори..." Ей тук вече си прав. Не е виновна марката, а задкормилното устройство. Иначе като чета подобни коментари на хора, които говорят за задно предаване в трето лице и чак се чудя как дойдох днес на работа!?
  • #23
    5 rate up comment 2 rate down comment
    коко ( преди 13 години )
    в този случай БМВ-то или *** е виновно, достатъчно системи за сигурност си имат
  • #22
    3 rate up comment 6 rate down comment
    АЗ ( преди 13 години )
    помисли сам задно предаване сняг..лед калпави шофьори вчера видях как едо бмв подпря един светофар странично онова *** се опита да хване последните 2 секунди на зеленото искаше да заие на ляво но направи 720 градуса завъртане и директно със вратите беше много ефектно
  • #21
    7 rate up comment 4 rate down comment
    коко ( преди 13 години )
    я пък тоя , кво им е на БМВ и снега