IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Chernomore

Макрей се завръща на Дакар

След тригодишно отсъствие Алистър Макрей се завръща с автомобил носищ името на легандарния рали пилот Колин Макрей

Макрей се завръща на Дакар

Братът на Колин Макрей спечели шампионата на FIA "Asia-Pacific Rally Championship" и вече е готов за второто си участие в Южноамериканското издание на маратонския Дакар.

При това си участие на рали Дакар Алистър ще пилотира разработка на базата на създадения от Колин Макрей състезателен автомобил - McRae Enduro 4x4. Автомобилът на Алистър е последната версия на революционната кола, с 3.0-литров турбо-дизелов мотор, тотално ревизирано окачване и предавки.

С него той ще се състезава в клас T1 по класификацията на FIA. Навигатор на шотландеца ще е холандецът Мишел де Гроот, а колата ще носи номер 328.

Алистър ще се състезава под холандски флаг, заради местонахождението отбора Prodakar F1 Racing, чиито собственик е Хрис Лийдс. Той пък ще пилотира втората кола на McRae, носеща № 377. За Хрис и навигатора му Томас де Боа това ще е 16-ти „Дакар“.

Интересен екипаж ще има третата кола McRae Enduro 4x4 (№ 411). Зад волана и ще бъде Стефани Ман. Германката ще дебютира в надпреварата, след кариера в различни други състезания. Тя ще е сред единадесетте жени дръзнали да приемат предизвикателството в това трудно състезание.

И това не е всичко! Тимът има и четвърти представител. Тим Коронел ще кара соло-бъги, отново разработка на легандарния рали пилот Колин Макрей. Сега бъгито му е олекотено и доразвито. Това ще е трето негово участие в Дакар.

Четирите коли имат екип от 24 души, които ги съпътстват по трасето. Холандия е с големи традиции в рали -райда и този тим ще е един от най-важните за страната в предстоящото издание.

0 от 500
  • #1
    0 rate up comment 0 rate down comment
    Пропов ( преди 13 години )
    С тези коли Колин МакРей изглежда по-жив от когато и да било.Екипа явно е от хора заразени с неговия дух и това е много важно.Надявам се да направят нещо запомнящо се!