IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Chernomore

Новата Шкода ще вдига продажбите

Във Франкфурт Skoda показва първият прототип на нов модел, който ще бъде позициониран в нишата между Skoda Fabia и Octavia.

Новата Шкода ще вдига продажбите
Серийното производство на новия модел ще започне още през следващата година. От втората половина на 2012 новият модел на Skoda ще се продава в Европа и Китай.
 
 
Според главният дизайнер на чешката марка, Йозеф Кабан, концепцията MissionL е съвсем близка по дизайн до серийния модел. Той ще бъде изпълнен в новия фирмен стил на чешката марка, има по-емоционална външност в сравнение с досегашните модели и има за цел да привлече към купувачите на Skoda по-млада аудитория.
 
 
Засега не се дават никакви технически  подробности  за новия модел. Според неофициални данни колата ще се прави на платформата на VW Jetta.
 
Във Франкфурт стана ясно, че от края на тази година, Skoda ще започне производството на нов евтин седан в Индия, който ще се продава само на местния пазар. С негова помощ, както и с помощта на новия модел на базата на MissionL, чешката марка се надява да достигне до 1.5 милиона продажби след около 5-6 години.
0 от 500