IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Chernomore

Роуън Аткинсън цеди 9.0-литров V16 двигател BMW

Прави го на борда на Rolls-Royce Phantom в "Johnny English Reborn".

Роуън Аткинсън цеди 9.0-литров V16 двигател BMW

Роуън Аткинсън, който повечето от нас познават с ролята му на мистър Бийн, тъкмо завърши снимките на лентата "Johnny English Reborn", която ще излезе по кината през месец септември.

Както вече сигурно се досещате, не филмът е тема на статията ни, а колата, която кара Аткинсън в него. Тя е Rolls-Royce Phantom, на който британския комедиен актьор е придал нещо много специално.

По негова инициатива, под предния капак на въпросния Phantom, е поставен 9.0-литров V16 двигател BMW. Признаваме си, научихме подробностите за този двигател от "мистър Бийн". В това обаче няма нищо срамно, тъй като комикът е един от най-запалените автоманиаци в света - има редица автомобилни екзотики, сред които Honda NSX и McLaren F1, на чийто километраж е навъртял повече от достойните 37 000 мили.

Да се върнем обаче на двигателя. Той е конструиран по времето, когато BMW придоби Rolls-Royce, но от него са произведени само 3-4 бройки. Идеята на немците е била да създадат уникална луксозна кола, задвижвана от уникален мощен двигател.

Агрегатът е бил произведен, тестван и готов за производство, твърди Аткинсън в студиото на Top Gear, но в последният момент BMW се оказва от него. Не са ясни причините за този ход на баварците, но по думите на актьора, уникалният Rolls-Royce Phantom с 9.0-литров V16 двигател не е просто декор във филма, а работещ модел, използван при снимките.

"Двигателят не просто се събира под капака, а пасва идеално, тъй като Phantom е конструиран за този двигател", твърди Аткинсън.

Двигател със същите характеристики се таеше под капака на концепцията Rolls-Royce 100EX Centenary, която видяхме през 2004 година.

Вижте цялото интервю на Роуън Аткинсън в студиото на Top Gear, както и уникалната кола. В края на видеото (08:00 мин) може да видите и бързата обиколка на "мистър Бийн" по пистата на британското автомобилно шоу, на която комикът закова рекордно време.

0 от 500
  • #15
    11 rate up comment 0 rate down comment
    RS1600 ( преди 14 години )
    Не ми е любим актьор, но пича е голям автомобилен фен и ценител. Също така и се състезава любителски.Апропо, беше гост на Топ Гиър тази неделя. Голям образ. Показа и страхотни умения зад волана за КИА-та и даде най-доброто време досега, при това с голяма разлика. Кара перфектно, много е бърз. Чисто и прецизно като пилот от Ф1. Без майтап.
  • #14
    14 rate up comment 0 rate down comment
    DANte ( преди 14 години )
    Triforce, първо си прецени дали ти самия можеш да шофираш и наполовина толкова добре, колкото г-н Аткисън, пък тогава се чуди как можело или не можело да се блъсне Макларън. Аман от хора с "безсмъртно" мислене...
  • #13
    9 rate up comment 4 rate down comment
    Анонимен ( преди 14 години )
    В момента по National Geographic има невероятен филм за Бугати Вейрон.
  • #12
    23 rate up comment 0 rate down comment
    Vindex ( преди 14 години )
    Просто велик :))) Мечтата ми е някой ден да се запозная с него.
  • #11
    32 rate up comment 0 rate down comment
    Анонимен ( преди 14 години )
    Да. Р. Аткинсън не е просто актьор. Той е майстор, който развива това изкуство!
  • #10
    28 rate up comment 1 rate down comment
    Shit! ( преди 14 години )
    Това беше преди няколко години, че е блъснал McLaren F1, но вместо да го оправи той си купи още един F1 и ударениея го пази за части ако се наложи! А иначе съм го признал като комедиен актьор и е луд маниак на тема амтомобили
  • #9
    32 rate up comment 0 rate down comment
    бб ( преди 14 години )
    А какво нормално има в това да наричаш човек, който не познаваш "***"!?
  • #8
    31 rate up comment 1 rate down comment
    бб ( преди 14 години )
    Мен пък малко ме е яд, че това е поредното уникално нещо, създадено от БМВ, което не вижда бял свят. Скоро имаше статия за гаража на развойния отдел на БМВ. Имаше толкова модели, които без никаква логика са били направени, били са пред серийно производство и са спрени.
  • #7
    5 rate up comment 13 rate down comment
    Анонимен ( преди 14 години )
    нищо нормално няма в това да се блъскаш бе ***. Ужасно сте изродяли по тея пътища
  • #6
    18 rate up comment 2 rate down comment
    Иво до Triforce ( преди 14 години )
    Той спомена , че е минал 30000 мили в него, така че ми се вижда нормално да удариш кола веднъж на 50000 км. А относно това дали го е било яд, най-вероятно, но едва ли е беден зад да го мислим ние тук.