Не им върви на руските президенти с колите. Първо Путин не успя да стартира двигателя на новата бюджетна Lada, а сега и настоящият държавен глава на Русия Дмитрий Медведев показа слаби шофьорски умения.
При пристигането си в Казан, Медведев за малко не смачка с колата си събралата се тълпа хора.
"Охраната отвори врата на президента, той слезе, но колата му продължи да се движи към хората. Няколко охранители и самият Медведев се втурнаха след нея, за да я спрат с мускулна сила. Малко преди случката от забавна да се превърне в трагична, президентът успя да се качи на борда и да спре ускоряващото возило".
Така коментират случилото се руските медии. Според тях спирачките на колата са отказали. Според нас обаче, "някой" е забравил да премести скоростния лост в "позиция паркинг"...
Вижте случката на видеото долу

5