IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Chernomore

BMW планира увеличаване на продажбите

От BMW планират след пет години да продават ежегодно над 2 милиона автомобила по света.

BMW планира увеличаване на продажбите
Според немското списание Manager Magazin, това е заявил лично шефът на Баварската фирма Норберт Райтхофер.
 
 
Сега фирмата е най-големият производител на луксозни автомобили на света, като през миналата година BMW е продал 1.5 милиона автомобила по света. Според Норберт Райтхофер ръстът на продажбите ще продължи и след като бъде постигната котата на продажби от 2 милиона автомобила годишно.
 
 
Той очаква през 2020 BMW да продава на година 2.5 – 2.6 милиона автомобила годишно. Интересно е, че за да постигне подобни обеми на продажби, фирмата залага на нови модели от малки автомобили.
 
 
Райтхофер планира да отвори нови заводи на BMW в източна Европа, Мексико и САЩ, както и в Русия и Бразилия.
 
0 от 500
  • #9
    7 rate up comment 1 rate down comment
    Пацо Змея ( преди 14 години )
    БМВ правят страхотни автомобили, но печелят най-вече заради агресивния и успешен маркетинг.Не знам дали има компания по света, която да е заложила в плановете си обратното - да продава по-малко. Всеки твърди, че ще увеличи пазарния си дял и продажбите, но не може всички да успеят.
  • #8
    8 rate up comment 9 rate down comment
    фен на мерцедес ( преди 14 години )
    Mercedes-Benz...RULZZZ...!!!
  • #7
    9 rate up comment 10 rate down comment
    специалистката ( преди 14 години )
    @специалиста, те и сега са 4-5 производители в света, ако не и по-малко. Просто всички се кооперират и голяма част от компонентите са еднакви - било то мотори, спирачки, окачване или просто електроника. Обаче не ми е ясно друго - какъв премиум автомобил е единичката на БМВ. Или какъв премиум автомобил е тройката на БМВ? А може би А-класата на Мерцедес? За мен премиум автомобили в цялата си гама остават единствено Ауди и някои специализирани марки като Лексус, Инфинити, Линкълн и така нататък.
  • #6
    8 rate up comment 2 rate down comment
    Анонимен ( преди 14 години )
    А аз планирам да забогатея.
  • #5
    4 rate up comment 3 rate down comment
    187 ( преди 14 години )
    специалист - 100 % ще са евтини, но много ме съмнява да са качествени...
  • #4
    9 rate up comment 10 rate down comment
    специалиста ( преди 14 години )
    Те всички си точат зъбите, но накрая ще останят само 4-5 производителя, които ще предлагат евтини и качествени автомобили, тъй като автомобила в днешно време става все по-масов и нуждата от "премиум" марки става все по-малка. Постепенно автомобила престава да бъде нещо специално и се превръща в обикновена стока като лаптопите и телевизорите, а добре знаем че немски марки телевизори няма на пазара. :)
  • #3
    5 rate up comment 6 rate down comment
    Анонимен ( преди 14 години )
    Така ли било.Как не са се сетили другите да направят същото!От къде този гений,браво!
  • #2
    3 rate up comment 8 rate down comment
    Анонимен ( преди 14 години )
    scion xb
  • #1
    5 rate up comment 17 rate down comment
    LEXUS ( преди 14 години )
    Пичата въшка в автомобилния свят "планират продажби от 2 млн." хахахаха