IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Chernomore

Автомат на ZF с девет степени

В автомобилната индустрия скоростната кутия на ZF с осем степени става все по-популярна.

Автомат на ZF с девет степени

Сега обаче, от фирмата за трансмисии ZF изненадаха всички с представянето на първата автоматична скоростна кутия в света, която е с девет степени.

Създателите на трансмисията наречена 9HP, обещават реализирането на икономии от гориво в размер на впечатляващите 16% в сравнение с автоматична скоростна кутия с 6 степени. Друга положителна черта на скоростната кутия е, че е изключително адаптивна, може да работи с многобройни двигатели, както и със системите start/stop, с хибридни системи и със системи 4х4 (AWD).

Засега обаче, автомобилът има едно сериозно ограничение – може да поеме максимален въртящ момент само от 280 до 480 Nm.

0 от 500
  • #2
    13 rate up comment 6 rate down comment
    Анонимен ( преди 14 години )
    4akam 18 stepenna, koiato 6te se montira s ednocilindrov dvigatel
  • #1
    12 rate up comment 5 rate down comment
    Анонимен ( преди 14 години )
    Нещо не мога да разбера поемането на въртящият момен!?До 480 Nm е ясно,не може да издържи големите натоварвания,но как така от 280 Nm.Ако примерно е 200 Nm не става така ли?Имам съмнение,че превода не е направен както трябва или някой джурналист си е съчинявал?Горна граница на въртящият момент може да има,но долна не,за да работи скоростната кутия.А за фирмата ZF едно голямо браво.Дано да е надеждна и наистина да реализира икономия 16% която е наистина забележително постижение.