
Изданието Worldcarfans показва снимки на „муле” изпитващо основните технически елементи на Clio RS някъде в Европа.

Виждат се доста ниско разположени брони при прототипа, както и заден дифузьор с два накрайника на ауспуха. Сега актуалната версия на Clio RS е с атмосферен двулитров бензинов двигател с мощност 200 к.с.

При бъдещото Clio RS тези характеристики ще се променят, като автомобилът ще бъде най-вероятно с по-компактен турбодвигател. Вече е известно, че в Renault разработват серия от нови двигатели с малък обем и турбина, като те ще бъдат използвани и при по-малките модели на Mercedes-Benz.

Сред тях ще бъде и турбодвигател с обем 1.8 литра, който изглежда като най-подходящ за бъдещия Clio RS. Все още обаче, е рано да се дадат конкретни данни, защото разработката на този модел е в началото си.