IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Chernomore

Отново редови шестцилиндрови агрегати за Aston Martin

Новите модели на Aston Martin може да бъдат с редови шестцилиндрови двигатели.

Отново редови шестцилиндрови агрегати за Aston Martin
Такива са били монтирани на класическите модели на британската фирма. Това беше съобщено от генералния директор на фирмата, Улрих Без, пред сайта Pistonheads.
 
Според него, инженерите на Aston Martin обмислят монтирането на двигатели L6 с обем 2.5 литра със система за директно впръскване на горивото и турбина. Тази серия двигатели няма да има проблем с мястото за монтиране, защото сега там може да се вмести дори двигателят V12, заявява шефът на Aston Martin.
 
 
Дали новата серия двигатели с 6 цилиндъра ще бъде разработена самостоятелно от Aston Martin или ще видим сътрудничество с други производители, от интервюто не става ясно.
 
Сега двигатели тип L6 (редови с 6 цилиндъра) изработват само фирмите BMW и Volvo. Такъв двигател се монтира и на Ford Falcon, който се продава в Австралия.
 
Първият модел на Aston Martin с редови шестцилиндров двигател е бил купето DB2, произвеждан от 1950 г. Последен модел с този двигател е произведен през 2003 и това е бил модел DB7.
0 от 500